Тренінг «Інструменти підвищення гендерної чутливості в суспільстві та розвиток лідерських якостей жінок»

Гендерна політика – це не лише закони та розподіл ресурсів. Перш за все, це –  люди, які працюють з законодавством на місцях, приймають рішення або формують суспільну думку. Гендерна політика – це чоловіки та жінки, які мають власні погляди та від їхніх компетенцій них залежить те, якою буде  політика – гендерносліпою чи гендерночутливою.

Потужний та відчутний результат швидше досягається через спільну дію, особливо, коли співпрацює влада та громада. Разом із Департаментом соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації  Центр гендерної культури провів тренінг «Інструменти підвищення гендерної чутливості в суспільстві та розвиток лідерських якостей жінок». Тренінг зібрав спеціалістів/спеціалісток місцевих структурних підрозділів державних адміністрацій, виконкомів міст та об’єднаних територіальних громад, які несуть відповідальність за впровадження гендерної політики на місцях.

Оскільки зустріч проходила у рамках Місяця жіночої історії, мова йшла як про історичні кроки боротьби за права жінок, так і про сучасний погляд на роль жінки в суспільстві. Провідною частиною тренінгу стала презентація проекту «Центр гендерної культури як платформа для розширення прав і можливостей жінок та молоді», що  працює в Харківській області та на сході України за підтримки Європейського Союзу. Після презентації  відбулося спільне обговорення перспектив та можливостей для розвитку лідерських якостей сільських жінок як важливого чинника сталого розвитку громади.

Учасниці та учасники взяли участь в інтерактивній грі «Крізь скляну стелю» та отримали роздаткові матеріали Центру гендерної культури.