Тренінг «Сексуалізована поведінка в школі: чим ми можемо допомогти дітям, аби вони не стали жертвами насильства»

29 березня Центр гендерної культури разом з ГО «Батьківський рух» та Департаментом освіти Харківської міської ради організували тренінг для  вчительства, соціальних педагогів та психологів «Сексуалізована поведінка в школі: чим ми можемо допомогти дітям, аби вони не стали жертвами насильства»

Тренінг проводила секс-педагогиня, авторка програм з сексуальної грамотності для дорослих та підлітків Юлія Ярмоленко. За її словами «однією з найбільших проблем суспільства є звинувачення та стигматизація жертви насильства…Найголовніше, чим в першу чергу необхідно опікуватися педагогам та батькам, аби травмована дитина не відчувала страху чи провини –  приділяти особливу увагу почуттям  дитини, а не її поведінці…Ми дуже часто втрачаємо довіру дитини, коли замість підтримки, надання відчуття впевненості та захищеності, докоряємо та звинувачуємо дитину, яка й без того вже травмована».

Інша проблема – це табуйованість теми, що ставить не лише дітей, а й дорослих у позицію незахищеності. Говорити про «ЦЕ»  неприйнятно, тож як саме дитина зможе донести свою проблему до дорослого? «Ми вчимо дитину з самого малку, що є очі, руки, живіт, коліна, але як правильно називати свої статеві органи ми не говоримо, начебто їх просто не існує… Але вони існують, і не говорити про них означає не говорити про гігієну, про здоров’я, про безпеку».

Бути сексуально грамотними означає: знати особливості свого тіла, знати свої права на його недоторканність та відчувати відповідальність за себе та своє здоров’я.

Тренінг проходив на базі Української інженерно-педагогічної академії. Подяка за допомогу в організації Центру гендерної освіти УІПА.