У Центрі гендерної культури завершилося навчання майбутніх фасилітаторок

У Центрі гендерної культури завершилося навчання майбутніх фасилітаторок

Нові умови життя, в яких опинилися громадяни і громадянки України – це великий стрес, адаптація до якого потребує багато ресурсів, як фізичних так і психологічних. Відомо, що тривале перебування під дією стресорів погано відбивається на фізичному та психічному стані здоров’я. З огляду на той факт, що перед українським жіноцтвом постала велика кількість викликів, Центр гендерної культури для представництва жіночих організацій  запропонував навчальну програму для фасилітаторок «Важливі навички в періоди стресу» (ВНвПС).

Протягом місяця в межах програми були розглянуті наступні питання:

  • Робота з інструментами ВНвПС,
  • Огляд інтервенції «ВНвПС». Базові навички допомоги: вступ до ролі та етики фасилітаторки/а.  Вирішення проблемних моментів: підтримка коупінгу / управління,
  • Роль фасилітаторок/ів: запрошення до участі, оцінка і встановлення контакту,
  • Супервізія: мета, структура, роль супервізора, вступ до оцінки компетенцій.
  • Вирішення проблемних моментів: складні випадки; ситуації високого ризику; реагування на насильство.
  • Турбота про себе.

Заняття для майбутніх фасилітаторок проходили щотижня в онлайн-форматі. Ведучі кусу: Кулик Юлія – лікарка загальної практики, психотерапевтка, менеджерка проєктів з психічного здоров‘я, тренерка та Галина Науменко – медична психологиня, психотерапевтка, викладачка кафедри медичної психології та психотерапії НМУ ім О.О.Богомольця, к.м.н., тренерка з комунікацій, консультантка ВООЗ познайомили учасниць з чотирма модулями програми.

За результатами навчання учасниці отримали сертифікати та відтепер  втілюватимуть на практиці отримані знання в допомозі іншим. Заходи проходили в рамках проєкту «Жінки України: залучені, спроможні, незламні», що впроваджується організацією Pact Ukraine за підтримки Міністерства закордонних справ Канади та Embassy of Canada to Ukraine.