У Харкові, пройшов семінар з питань ефективності механізмів забезпечення гендерної рівності в Україні з особливою увагою на місцевому рівні.

Досягнення дійсної гендерної рівності є однією з передумов сталого розвитку та індикатором соціально-економічного розвитку країни. Україна посіла 67 місце у Світовому індексі гендерної рівності/ The Global Gender Gap Index – 2015, що на 11 сходинок нижче, чим 2014 р. Найбільшою проблемою для країни залишається роль жінок в політиці – Україна на 107 місці за цим показником – представництво жінок у ВР складає 13%.

Сьогодні для України дуже важливим та необхідним є усвідомлення того, що без певних зусиль, без проявлення політичної волі, без системних та ефективних дій, без підготовки жінок, без вивчення та впровадження успішних практик, розроблених та апробованих в інших країнах механізмів гендерної рівності неможливо досягти позитивних змін.

В рамках проекту ОБСЄ/ БДІПЛ “Зміцнення діалогу між громадським суспільством і ключовими державними органами та установами в Україні в сфері людського виміру”, що був розпочатий у квітні 2015 р. з метою посилення ефективних механізмів діалогу для вирішення ключових проблем у галузі прав людини в Україні, відповідно до зобов’язань ОБСЄ та міжнародних стандартів, у Харкові, 19 лютого пройшов семінар з питань ефективності механізмів забезпечення гендерної рівності в Україні з особливою увагою на місцевому рівні.

Семінар був зорганізований Бюро з демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ/ Office for Democratic Institutions and Human Rights OSCE, МФО “Рівні можливості” ВР України, ХОДА та Національною академією державного управління при Президентові України. Він став першим у низці заходів, що мають на меті створення та ефективного функціонування системної діяльності інституту гендерного радництва.

У семінарі взяли участь депутатки ВР України, учасниці МФО “Рівні можливості” Марія Іонова, Лілія Гриневич, Ірина Луценко, гендерні експертки ОБСЄ Катерина Рябіко (Україна), ВІшня Бачановіч та Лана Ачкар (Балканський регіон), радниці з гендерних питань обласних та міських адміністрацій міст Вінниця, Запоріжжя, Суми, Херсон, Краматорськ, учасниці проекту “Жінки – це 50% успіху України”.

Під час семінару було представлено приклади реалізації механізмів гендерної рівності у Балканських країнах та відбулась дискусія щодо пошуку шляхів розвитку інституту гендерного радництва в Україні.

Центр гендерної культури взяв участь у семінарі та представив його учасницям власні можливості як майданчика для апробації кращих міжнародних та національних практик у сфері забезпечення гендерної рівності як для Харківського регіону, так і для всієї України.

sem_2

Після семінару гендерні експертки ОБСЄ Катерина Рябіко, Вішня Бачановіч та Лана Ачкар відвідали Центр гендерної культури, де ближче ознайомилися із напрямками діяльності, командою, ресурсами та проектами Центру.