У Харкові відкрили центр допомоги жінкам, які постраждали від насильства в сім’ї

Насилля у родині. Як зарадити та чим допомогти – зібралися обговорити керівники міста, представники громадських місцевих та міжнародних організацій. Серед головних досягнень Першої столиці у цьому питанні стало відкриття першого в Україні центру допомоги жінкам.

Світлана Горбунова-Рубан заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення

Центр практически создан на привлечённые средства – это средства грантодающих организаций. Горсовет предоставил помещение под создание этого центра. Такие учреждения работают по принципу закрытых учреждений, никто не должен знать об их месте нахождения.

Бо такий центр є укриттям для жінок, які стали жертвами насильства у родині. Протягом останніх кількох тижнів він працював у тестовому режимі. І в ньому вже оселилися п’ять мешканок міста. У центрі є всі умови для проживання. Щоправда для малечі там ще не все, як хотілося б, кажуть у мерії. Та у найближчих планах створити в центрі дитячу кімнату. Вже зараз у закладі із малюками та жінками працюють психологи, соцпрацівники, медики, які допомагають впоратися, як із моральними, так і з фізичними ранами.

Каспар Пік представник Фонду народонаселення ООН в Україні

Ми підрахували, що сотні жінок у Харкові потерпають від насильства у родині. І цим жінкам потрібне місце, де необхідно заспокоїтися та отримати соціальну, психологічну підтримку. Таким і стане центр, що відкрився у Харкові.

Окрім центру, допомагають жінкам, які опинилися в складних ситуаціях, і спеціальні мобільні бригади.

Світлана Горбунова-Рубан заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення

Там есть соцработник в этой бригаде, есть психолог, медработник ну и водитель, который иногда в роли охраны выступает, и такие моменты тоже бывают, потому что приезжают сотрудники мобильной бригады, а муж не совсем понимает, кто перед ним.

Та головне завдання і мобільних бригад, і центру допомоги, зазначають керівники міста – допомогти зберегти родину. Для цього зі всіма членами сім’ї працює цілий штат спеціалістів. Такий підхід, кажуть представники міжнародних організацій, досить європейський. Тож його планують запровадити і в інших регіонах України.

Каспар Пік представник Фонду народонаселення ООН в Україні

У вашому місті проведена глобальна робота з питання допомоги жінкам, постраждалим від насильства в родинах. Ми і надалі плануємо співпрацю з міською радою. Разом ми зможемо допомогти тим, хто цього дійсно потребує. І я впевнений, що досвід Харкова перейматимуть і в інших областях країни.

http://izvestia.kharkov.ua/tv-proekty/hi/2393/1227683.html