У Сумах запрацював жіночий політичний клуб

21 жовтня у  конгрес-центрі Сумського державного університету відбулось перше засідання жіночого політичного клубу.

Учасниці політичного клубу – активістки з міста і області, які зібрались з метою створення простору для навчання та обміну досвідом. Такий формат діяльності є новим для Сумщини, як і проект з побудови жіночого політичного лобі у цілому, але жінки  області проявляють високий інтерес до підсилення власних позицій у політиці, у відповідь на що і запропоновано діяльність політичних клубів.

Цього разу представниці різних політичних сил, депутатки з досвідом, а також ті, які лише розпочали свою депутатську кар’єру, обговорювали актуальну для України проблему сексизму у політиці. Шукали пояснення існуючому в Україні дисбалансу представленості жінок і чоловіків у політиці, пропонували власні шляхи вирішення проблеми сексизму. Спираючись на представлене у політичному клубі дослідження громадської думки з приводу участі жінок у політиці, намагались знайти аргументи щодо переваг жіночої політичної участі.

Учасниці першого жіночого політичного клубу на Сумщині  дійшли згоди, що саме у такий спосіб, через обговорення спільних проблем у колі з іншими жінками-депутатками, можливо знайти оптимальні рішення. Бо як з’ясувалось, не дивлячись на приналежність до різних політичних партій, всі учасниці політичного клубу прагнуть спільного – створення стабільної процвітаючої країни.

Центр гендерної культури надав для проведення заходу презентацію “Жінки та політика” в якій розглянуто історію питання жіночої політичної участі.