Україна посіла 61 місце зі 144 країн, представлених в “Індексі гендерного розриву”.

Ситуація з гендерною нерівністю у світі погіршилася в 2017 році вперше за всю історію підрахунку цього показника – з 2006 року. Розрив між чоловіками і жінками в 2017 році вдалося нівелювати на 68% проти 68,3% в 2016 році, відзначається в Global Gender Gap Index (індекс гендерного розриву), який вивів Всесвітній економічний форум. При поточних темпах для усунення нерівності буде потрібно 100 років проти 83 в минулому році. У сфері працевлаштування на це знадобиться 217 років.

Жодній країні світу досі не вдалося досягти повної гендерної рівності. Ближче всього до цього показника підійшла Ісландія , яка закрила 88% гендерного розриву. За нею йдуть Норвегія, Фінляндія, Руанда і Швеція. У першу десятку увійшли також Нікарагуа, Словенія, Ірландія, Нова Зеландія і Філіппіни. Україна – на 61 місці.

Зазначається, що показники погіршилися у всіх чотирьох основних сферах: освіта, охорона здоров’я і виживання, економіка і кар’єра, а також політичні права. Ні в одній країні світу немає рівності в економічній сфері, проте 13 держав зуміли подолати розрив більш ніж на 80%. Але гірше за все з політичними правами – тільки Ісландії вдалося скоротити різницю більш ніж на 70%.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів України ввів посаду урядового уповноваженого з питань гендерної політики і затвердив положення про неї.

За матеріалами: Интерфакс / DT.UA