Українська науковиця отримала премію за дослідження Голодомору

Оксана Кісь

Премію HREC 2022 за дослідження Голодомору присуджено докторці іст. н. Оксані Кісь за її статтю «Жіночий досвід Голодомору: виклики та неоднозначність материнства», опубліковану в Journal of Genocide Research (2021). Премія присуджується раз на два роки авторам/кам видатних статтей, що сприяють більш повному розумінню Голодомору.

Оксана Кісь — українська історикиня та антропологиня, яка має досвід дослідження української жіночої історії, феміністичної антропології, усної історії та гендерних трансформацій у постсоціалістичних країнах. До досягнень української науковиці також належить те, що вона є завідуючою відділом соціальної антропології (Інститут народознавства НАН України у Львові), президенткою Української асоціації досліджень жіночої історії, співзасновницею Української асоціації усної історії, редакторкою Aspasia “Міжнародного щорічнику жіночої та гендерної історії Центральної, Східної та Південно-Східної Європи”.

Оксана Кісь у минулому отримала стипендію Фулбрайта, дослідницьку стипендію Шклара, викладала в Колумбійському університеті, Альбертському університеті, Українському католицькому університеті та Національному університеті імені Івана Франка. Її поточні дослідження зосереджені на житті українських біженців у таборах для переміщених осіб у Європі після Другої світової війни.

 Історикиня Лінне Віола, членкиня журі Премії, прокоментувала подію: «Професорка Кісь написала справді новаторську статтю про український голод. Її роботи є одними з небагатьох, які досліджують досвід жінок під час Голодомору. Її міждисциплінарний підхід робить цю статтю внеском найвищого рівня».