Українська правозахисниця увійшла до списку «Жінка року 2023»

В черговому номері журналу «TIME» від 2 березня 2023 року опубліковано список «Жінка року 2023». До списку увійшли 12 жінок, які  зробили значний вплив у правозахисній діяльності власних країн. Серед них: американські акторки Кейт Бланшет, Анджела Бассетт, а також футболістка Меган Рапіно, боксерка Рамла Алі та інші.

Визначним для нашої країни стало відзначення у цьому списку української громадської активістки Олени Шевченко. Олена декілька років тому стала співзасновницею київської громадської організації «Інсайт», що підтримує жінок і представництво ЛГБТКІ-спільноти. На початку війни росії проти України Олена Шевченко спільно з колегами зібрали 400 тисяч доларів на потреби трансгендерів — медикаменти першої необхідності, гормони тощо.

Крім збору коштів Олена здійснювала правозахисну діяльність жіноцтва, що є також важливим під час війни. Зокрема в супроводжуючій статті журналу про громадську активістку зазначено наступне:«...гендерні стереотипи, над якими Олена невпинно боролася протягом багатьох років, набули для країни іншого виміру під час конфлікту. Жінки взяли на себе різні ролі у військових діях поза домом, включаючи волонтерську роботу та військову службу».

Вітаємо українку з визначною подією!