Уряд України та ООН Жінки в Україні розширюють співпрацю

Уряд України та ООН Жінки в Україні розширюють співпрацю

Уряд України та структура Організації Об’єднаних Націй з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок в Україні (ООН Жінки в Україні) 6 липня підписали Угоду, яка створює підстави для підвищення статусу офісу ООН Жінки в Україні до Національного бюро (Country Office). Це дозволить розширити співпрацю в сфері ґендерної рівності в Україні і посилити реалізацію програм, спрямованих на захист інтересів українських жінок.

Угоду підписали Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе та керівниця програм/Голова Офісу ООН Жінки в Україні Анастасія Дівінська.

«Із підписанням цієї Угоди ми очікуємо на ще більш широку підтримку та партнерство ООН Жінки у боротьбі за соціальну справедливість та покращення життя кожної жінки й дівчинки в нашій країні», – зазначила Віце-прем’єр-міністр. Вона додала, що перемовини з Виконавчою директоркою ООН Жінки Фумзіле Мламбо-Нгкукою про підвищення статусу офісу ООН Жінки в Україні були проведені під час останньої зустрічі на 62-й сесії Комісії ООН зі статусу жінок. Іванна Климуш-Цинцадзе підкреслила, що Україна завжди отримує підтримку від структури ООН Жінки на рівні штаб-квартири організації.

За її словами, питання ґендерної рівності протягом останніх 1,5 року проходять наскрізною темою діяльності Уряду, адже ґендерна рівність є цілком конкретним фактором економічного та суспільного розвитку та індикатором зрілості держави. Вперше в Україні у Плані дій Уряду акцентовано увагу на ґендерних пріоритетах. Саме ООН Жінки в Україні є одним з основних фахових помічників та надійних партнерів Уряду на цьому шляху.

«ООН Жінки зробили дуже вагомий внесок у посилення прав жінок та ґендерної рівності в Україні, особливо в контексті триваючої зовнішньої агресії. Наша спільна робота призвела до досягнення відчутних результатів та згенерувала попит на подальшу підтримку Урядом», – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе. Серед прикладів такої співпраці вона навела посилення державного механізму ґендерної рівності, який відповідає міжнародним стандартам. Ґендерний компонент закладено до реформ сектору безпеки і оборони, зокрема до Річної національної програми Україна-НАТО. Питання, пов’язані з порядком денним резолюції Ради безпеки ООН «Жінки, Мир, Безпека» також проходять наскрізною темою виконання реформ сектору. Потреби найбільш вразливих категорій жінок та дівчат знайшли відображення у процесах місцевого розвитку та відновлення в постраждалих від конфлікту регіонах України. Наразі до ухвалення готується ще один важливий національний документ, який ліквідує прогалини у захисті прав жінок та дівчат – План виконання Заключних зауважень Комітету з ліквідації всіх форм дискримінації щодо жінок, наданих Україні.

Віце-прем’єр-міністр зазначила, що підтримка структури ООН Жінки є надважливою для Уряду під час розробки та впровадження політик, здійснення реформ та для законодавчої роботи з метою подолання множинної дискримінації, з якою українські жінки та дівчата з вразливих груп стикаються кожного дня.

«Для ООН Жінки це привілей – бути партнером Уряду України в його зусиллях з розширення прав і можливостей жінок і дівчат в усіх сферах життя. Протягом останніх чотирьох років жінки та дівчата України стикнулися з труднощами безпрецедентного масштабу за часи історії незалежності. Країна також зазнала швидких змін у своєму політичному, соціальному та економічному ландшафті. Тим не менше, Уряд України ніколи не використовував це як привід для того, щоб ігнорувати питання дотримання прав жінок і розширення їх можливостей. Навпаки, Україна постійно вживала заходів задля виконання своїх державних зобов’язань щодо дотримання прав людини та ґендерної рівності. Саме в цей непростий період Уряд України активізував роботу з виконання зобов’язань щодо прав жінок та здійснив цілий комплекс заходів для подолання нерівності та множинної дискримінації через свої реформи і зусилля з відновлення та побудов