Урядова комісія під головуванням Ольги Стефанішиної затвердила план спільних дій з ООН щодо запобігання та протидії сексуальному насильству в умовах війни

план спільних дій з ООН щодо запобігання та протидії сексуальному насильству в умовах війни

15 вересня під головуванням Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної відбулося сьоме засідання Комісії з питань координації взаємодії органів виконавчої влади щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.

Під час засідання представники міністерств та інших органів влади, Верховної Ради, Офісу Генпрокурора, ООН, міжнародних та громадських організацій затвердили План реалізації Рамкової програми співробітництва між Урядом України та Організацією Об’єднаних Націй щодо запобігання та протидії сексуальному насильству, пов’язаному з конфліктом (далі- СНПК).

Підписавши Рамкову програму співробітництва у сфері запобігання та протидії СНПК, Уряд України та ООН визначили ключові напрямки спільної роботи, зокрема у межах Національного плану дій з виконання Резолюції 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2025 року. Програма охоплює такі напрямки: боротьба з торгівлею людьми з метою сексуальної експлуатації, надання комплексної допомоги постраждалим від СНПК, правосуддя та притягнення до відповідальності, посилення спроможності сектору безпеки та оборони у запобіганні й протидії СНПК, а також репарації та компенсації постраждалим.

Затверджений План заходів сприятиме формуванню злагодженої прозорої та ефективної системи протидії СНПК та надання комплексної допомоги постраждалим.

«Разом з міністерствами, міжнародними партнерами, а також громадськими організаціями ми напрацювали загальнонаціональний план для забезпечення комплексного підходу для підтримки постраждалих. Нашим ключовим завдання було й лишається – надання всеохопної допомоги, зокрема медичної, психологічної, юридичної та інформаційної. Ухвалений сьогодні план – це шанс на нове життя для тих, хто постраждав і зокрема можливість досягти справедливості» – зазначила Ольга Стефанішина.

Вона також підкреслила, що питання запобігання і протидії СНПК пріоритезовано на найвищому державному рівні, зокрема Уряду, Першої Леді України, ключових центральних органів влади.

Участь у засіданні взяли Постійна координаторка системи ООН в Україні Деніз Браун, Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко, керівник Офісу Спецпредставниці Генерального секретаря ООН з питань запобігання сексуальному насильству в конфліктах Тондерай Чікухва, а також начальниця управління Офісу Генерального прокурора Ірина Діденко.

Довідково

Комісія з питань координації взаємодії органів виконавчої влади щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків створена рішенням Уряду від 2 вересня 2020 року як консультативно-дорадчий орган Уряду під головуванням Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

Основна мета такої Комісії – виконання Україною своїх зобов’язань у сфері дотримання гендерної рівності та сприяння посиленню координації роботи в цій сфері.

Джерело: Урядовий портал