Усна історія як напрямок дослідницької роботи школярів

Однією з форм роботи Центру гендерної культури є проведення різноманітних інтерактивних заходів, що мають гендерну направленість та включають гендерну складову.

19 жовтня 2016 р. в Центрі гендерної  культури у партнерстві із Харківською академією неперервної освіти було проведено майстер-клас за темою «Усна історія як напрямок дослідницької роботи школярів» для вчителів історії м. Харкова та Харківської області, які є членами авторської творчої майстерні «Розробка методичного інструментарію для вивчення суспільствознавчих дисциплін з використанням електронних та інтернет-ресурсів».

Метою роботи авторської творчої майстерні є оновлення, доповнення, розширення, розвиток теоретичних і практичних знань, умінь і компетентностей учителів історії в умовах зростання вимог до рівня кваліфікації педагогів, оволодіння ними сучасними методами розв’язання професійно-педагогічних завдань.

Учасниці та учасники майстер-класу обговорювали необхідність впровадження гендерного підходу в професійну діяльність вчителів, а саме в процес організації та проведення дослідницької роботи з учнями та ученицями ЗНЗ. Їм було продемонстровано прогресивну методику проведення історичних досліджень щодо збору усних свідчень очевидців історичних подій та підготовці на основі зібраних матеріалів нової джерельної бази. Результатом майстер-класу стало рішення групи щодо проведення дослідницьких проектів з усної історії, а саме проведення досліджень з жіночої історії України 90-х років 20 ст.

40-smallКрім цього, учасницям та учасникам майстер-класу було представлено форми й методи роботи та друковану продукцію Центру гендерної культури, а також ті ресурси, що можуть бути допоміжними при проведенні дослідницьких проектів.

А ще учасники та учасниці отримали примірники випуску журналу “Я” Гендерного інформаційно-аналітичного центру “Крона” – “Гендер та освіта”.