В Центрі гендерної культури пройшов захід на підтримку Дня жінок та дівчат у науці

День жінок та дівчат у науці

Щороку Центр гендерної культури долучається до заходів на підтримку Міжнародного Дня жінок та дівчат у науці. Ця подія відзначається у світі з 2013 року і символізує важливі кроки до гендерної рівності в науковому середовищі. Не зважаючи на воєнні події в Україні, наука не зупинилася на місці. Про це свідчить продовження навчання в багатьох вишах, нові дослідження, стартапи. І жіноцтво до цих процесів є активно долученим.

З метою підтримки молодих науковиць та мотивації дівчат до занять наукою Центр гендерної культури у партнерстві з Департаментом науки та освіти Харківської обласної військової адміністрації провів 13 лютого онлайн-захід «Сучасне жіноче обличчя науки».

В зустрічі  взяли участь запрошені гості та експертки: Андрій Васильєв — заступник директора Департаменту науки і освіти ХОВА, Наталія Сухорукова — головна спеціалістка  відділу науки, вищої та професійної освіти Департаменту науки і освіти Харківської обласної військової адміністрації, Тетяна Дрожжина — коордианторка Майстерні гендерночутливого вчительства ЦГК. У своїх зверненнях до аудиторії гості привітали всіх з подією та побажали успіхів у подальшому успішному здобутті освіти.

Яскравими були й промови молодих харківських науковиць, які звернулися з вітальними повідомленнями до старщокласниць із харківських шкіл, а саме:

  • Олександри Мандич — докторки економічних наук, професорки кафедри фінансів, банківської справи та страхування Державного біотехнологічного університету, голови Ради молодих вчених при Харківській обласній військовій адміністрації;
  • Дарини Воронцової — викладачки кафедри геометричного моделювання та комп’ютерної графіки Національного технічного університету  «Харківський політехнічний інститут», доц., к.т.н., керівниці  стартапу «Pretty Ukraine»;
  • Олесі Плєхової — асистентки кафедри акушерства , гінекології та дитячої гінекології, аспірантки  Харківського національного медичного університету,  голови Ради наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів  та молодих вчених, лікарки, акушерки-гінекологині;
  • Аліси Швець — аспірантки Інституту радіофізики та електроніки імені О.Я. Усикова  Національної академії наук України
  • Альони Заїки — аспірантки Державного біотехнологічного університету.

В ході заходу школярство з семи навчальних закладів Харківщини представило підготовлені постери та презентації стосовно внеску українських жінок-вчених у світову науку. Дівчата згадали фізикинь Юлію Безпершенко та Ольгу Броварець, науковицю Наталю Улянчин, математикиню Марину Вязовську та інших відомих українок.

Центр гендерної культури дякує вчительству та учасницям, які представляли: комунальний заклад «Гришівський ліцей» Сахновщинської селищної ради Красноградського району, Ізюмський ліцей № 11  Ізюмської міської ради, Смирнівський ліцей  Лозівської міської ради, Колонтаївський ліцей Краснокутської селищної ради  Богодухівського району, Харківська загальноосвітня школа  І-ІІІ ступенів  №26, Харківська загальноосвітня школа I-II ступенів №81 та Шевченківський ліцей Шевченківської селищної ради за підготовлені роботи та цікаву інформацію.