В Україні набула чинності Стамбульська Конвенція

В Україні набула чинності Стамбульська Конвенція

1 листопада в Україні набула чинності Стамбульська Конвенція

Документ був ратифікований Верховною Радою України у червні 2022 р. Фактично це перший міжнародний акт в Україні, який стосується саме насильства щодо жінок.

Останні вісім місяців перед  правоохоронними органами постає чимало викликів пов’язаних з фіксацією і розслідуванням сексуальних злочинів, вчинених російськими окупантами. Під час війни  активно виявляються та розслідуються злочини проти статевої недоторканості та свободи. Набуття чинності Стамбульської конвенції відкриває  додаткові шляхи запобігання та протидії насильству стосовно жінок.

Крім того, держава бере на себе додаткові зобов‘язання захищати жінок від насильства та будь-яких форм дискримінації.

З прийняттям Конвенції Ради Європи про запобігання насильству проти жінок, домашньому насильству та боротьбу з цими явищами українське суспілство очікує важливі зміни:

  • удосконалення законодавства, із вимогою розслідувати домашнє насильство виключно як кримінальний злочин та введенням відповідальності за переслідування (сталкінг);
  • посилення покарання за домашнє насильство;
  • покращення роботи поліції й судових органів;
  • запровадження єдиного державного обліку випадків ґендерно обумовленого насильства;
  • надання захисту та комплексної допомоги постраждалим від будь-яких форм насильства, розбудова мережі шелтерів для жінок та дітей за встановленою нормою;
  • запровадження й імплементація освітніх програм для державних інституцій, відповідальних за напрямок.

Тепер питання протидії та запобігання ґендерно обумовленому та домашньому насильству стає юридичним зобов’язанням перед європейською спільнотою. І це свідомий, європейський вибір України!