
Рівність прав і можливостей жінок і чоловіків є фундаментальною цінністю будь-якого демократичного суспільства. В Україні щорічно приймаються документи, що покликані покращувати ситуацію гендерної нерівності у бік прогресивного розвитку. Важлива роль відводиться й місцевим громадам. Демографія, соціальний склад та економічний стан мешканок та мешканців міст та селищ актуалізує запит на урахування гендерного підходу при розгляді та подальшому прийнятті місцевих законодавчих ініціатив. Сфери освіти, соціального захисту, охорони здоров’я та інші соціально-економічні сектори громади потребують гендерноспрямованих перетворень, щоб представниці та представники громад почувалися комфортно та перспективно.
Великим кроком до покращання гендерної ситуації стають рішення українських міст про приєднання до Європейської хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад. Ряд обласних центрів, а відтепер й Харків, висловили бажання про приєднання до зазначеного правового документу з метою забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків у різних сферах громадського життя.
19 грудня 2018 року на сесії Харківської міської ради прийнято офіційне рішення, в якому обов’язки з організаційного супроводу в питанні підготовки та поданні заяви про приєднання до хартії покладені на Департамент у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради. Шлях до ратифікації, прописаний в Європейській хартії ще потребує часу, проте важливий крок громадою до суспільства без дискримінації, рольової стереотипізації та рівноправ’я зроблений.
Центр гендерної культури планує проводити тематичні заходи, спрямовані на інформування, просвітництво та підтримку реалізації положень Європейській хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад Харківщини і пропонує експертну допомогу партнерським організаціям.