Вдягаємо гендерні окуляри

24 березня 2018 р.  у межах Проекту «Центр гендерної культури як платформа для розширення прав та можливостей жінок і молоді», що реалізується у Харкові  за підтримки ЄС стартували тренінги «Вдягаємо гендерні окуляри» Майстерні гендерночутливого вчительства.

Метою діяльності Майстерні є створення гендерночутливого освітнього середовища у закладах загальної середньої освіти. А серед її завдань: проведення гендерного аналізу уроків, підручників та навчальних матеріалів; відпрацювання гендерночутливих комунікаційних практик; врахування гендерної складової в організації та проведенні позакласних заходів; сприяння та методична допомога в розробці  гендерних міні-проектів для шкіл; підготовка шкільної гендерної експертної спільноти. Для проведення тренінгів було відібрано 25 загальноосвітніх навчальних закладів у різних районах Харківської області,  що візьмуть участь у двох одноденних тренінгах.

У програмі тренінгів 1-го модулю різноманітний теоретичний матеріал та практичні вправи, серед яких в т. ч. авторські розробки Центру гендерної культури, що направлені на розвиток гендерної чутливості та культури вчительства.  Між першою та другою зустріччю із тренерською командою учасники і учасниці  програми виконуватимуть  домашні завдання та отримуватимуть консультації.

Перший  тренінг пройшов на базі приватної школи «Благовіст». Колектив школи виявив неабиякий інтерес до тематики тренінгу, вчителі та вчительки взяли активну участь в запропонованих обговореннях та вправах. Серед відгуків, що почули тренерки: «Буду виховувати у дітях рівноправ’я», «Буду пристосовувати отримані знання в подальшій роботі», «Гендерна рівність – це праця не одного дня…»,  «Отримала професійне задоволення», «Чекаємо продовження!».

Вдягаємо гендерні окуляри