Вечір-згадка у фотосалоні Олімпії де Гуж

у фотосалоні Олімпії де Гуж

23 березня 2019 року до Центру гендерної культури під час місяця жіночої історії завітали світові  знаменитості. Жінки, відомі своїми досягненнями у різних сферах науки, мистецтва  та права, вже другий рік поспіль стають героїнями для перевтілення у жіночому фотосалоні Олімпії де Гуж. Унікальний формат фотосесії надихнув учасниць на вибір персоналій, обумовлений власним життєвим досвідом та особистою симпатією.

Результат спільної роботи  фотографінь – Стешенко Юлії та Большуткіної Анастасії, візажисток та перукарок Харківського вищого професійного училища сфери послуг  на декілька годин переніс учасниць у часи історичного минулого. Наталія Ужвій, Жаклін Кеннеді, Клавдія Шульженко, Софія Іонеску, Ірина Бугримова, Аун Сан Су Джи, Кейт Шоппард, Валентина Сєрова та інші не менш відомі жінки надихнули учасниць на створення образу і його представлення перед камерою та іншими моделями. У творчій роботі з народження образів допомогли навіть окремі деталі із колекції музею: плащ, сукня, бісерна вишиванка, а також речі та аксесуари, принесені самими учасницями вечору: боа із білого хутра, капелюх з пір’ям, сарі…

розповідь дослідника Миколи Шемета про Варвару Каринську
Варвара Каринська (Інна Авраменко)

Окремою прикрасою вечору стала розповідь дослідника Миколи Шемета про Варвару Каринську, видатну світову модельєрку, яка народилася та жила у Харкові. За твердженням Миколи, біографія Варвари мало вивчена, особливо харківський період її життя. Багато років тому дослідник захопився вивченням архівних документів  і переконався, що Варвара з молодих років вже була видатною жінкою. Вона була першою жінкою, яка стала редакторкою губернського журналу «Утро».  Слухачок неабияк вразили знайдені дослідником фотофакти та зроблені історичні паралелі. Цікавим стало, що серед учасниць був відтворений образ цієї героїні.

Наприкінці зустрічі жінки в образах видатних політикинь, нобеліанток та науковиць особисто представили найбільш значущі біографічні факти обраних героїнь, а також поділилися власним ставленням до їх життєвих кредо. Символічні подарунки напам’ять та спільне фотографування завершили незабутній вечір-згадку, який стане для історії Центру гендерної культури та учасниць яскравим нагадуванням про роль видатних жінок у світі.

у фотосалоні Олімпії де Гуж