Веселі канікули

Веселі канікули з 9 до 15 січня 2017 р. для дітей учасниць програми “ВПО та приймаючі громади: розбудова толерантності через діалог”, що реалізується Центром гендерної культури у партнерстві із Українським жіночим фондом за підтримки Фонду Чарльза Стюарта Мотта.

Сім днів канікул та корисного спілкування між дитячими командами Харкову, Херсону, Вінниці та Дніпра.

Сім днів насиченої програми для дітей, яка включала тренінги, відвідування Музею етнографії “Українське село”, екскурсію до Києва, майстер-класи з народної творчості, етноквест та святкування Старого нового року за українськими традиціями з іграми з Маланкою та водінням кози.

Діти включилися у спілкування з перших днів, і це були не просто розваги, але й дискусії на важливі теми толерантності, прав дитини, інформаційної безпеки та гендерної рівності.

Дискусію про права дитини в форматі перегляду мультфільму від проекта HUMRA – Human Rights Animation та фасилітації провела Олена Зіненко, тренерка Центру гендерної культури та експертка з креативних стратегій.

Одним з гарних приводів до спілкування між командами міст було створення п’яти мінівистав про доброту. Діти самі створили сценарії та грали у своїх п’єсах. Під час показу стало зрозуміло, що найвірнішій спосіб знайти відповіді – це дружба та порозуміння, і тоді в “Королівстві Добра” буде злагода.

Підсумковою творчою активністю стала Лабораторія журналістики за методикою проекту Детская площАРТка, розробленою за підтримки Центра гендерної культури. Діти створили чотири командні настінні газети, до яких увійшли всі враження та новини таборового тижня, а також один з учасників зробив свою, окрему газету, яку було визначено як перший невіртуальний блог про здоров’я.

Харківська дитяча команда здружилася з командами інших міст та має намір спілкуватися та брати участь у спільних ініціативах та творчих проектах і надалі.

Щира подяка організаторам проекту – Український Жіночий Фонд / Ukrainian Women’s Fund та C.S. Mott Foundation, а також волонтерам з Харкова, Херсона, Дніпра та Вінниці, які супроводжували дитячі групи та проводили активності під час табору.