
15 січня 2016 р. у Харкові відбулося відкриття першого в Україні Центру гендерної культури.
У заході взяли участь: С. О. Горбунова-Рубан, заступник мера з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення, В’ячеслав Курінний, консультант European Endowment for Democracy (Європейський фонд для демократії) у Східній Україні, Марія Котвицька, керівниця проекту «Українки в бізнесі» (м. Київ), Олена Кочемировська, представниця Фонду народонаселення ООН, Маргарита Васкес, представниця ОБСЄ, національні експертки з гендерної політики та освіти Тетяна Іваніна (м. Полтава), Олена Микитась (Херсон), Юлія Савельєва (м. Суми), представники та представниці органів місцевого самоврядування, державних установ, громадських та партнерських організацій: ГО «Асоціація багатодітних сімей «АММА», Агенція змін «Перспектива», Гендерного інформаційно-аналітичного центру «Крона», Всеукраїнської мережі центрів гендерної освіти ВНЗ, ЗМІ, студентська молодь.
Під час презентації із авторською програмою виступила співачка, поетеса, заслужена артистка АР «Крим», волонтерка Харківського госпіталю Марина Кехтер.
Учасники та учасниці мали можливість передивитися виставку карикатури «Гендерний стереотип — карикатура дійсності» з колекції Gendermuseum (Проект Програми рівних можливостей та прав жінок в Україні ЄС-ПРООН, 2011), взяти участь в інтерактиві, отримали листівки Фонду народонаселення ООН та примірники інформаційно-просвітницького журналу “Я”, що видає партнерська організація ГІАЦ “Крона”.
На закінчення заходу відбувся відеолекторій (перегляд фільму на гендерну тематику та обговорення) від Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Ігор Кофман, один з організаторів Фестивалю на Харківщині, член правління «Центру сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв» презентував правоосвітню діяльність кіноклубів Docudays UA та представив увазі присутніх прекрасну стрічку естонської кінодокументалістки Мадлі Ляене «Абетка».
Сьогодні Україні потрібна системна гендерна просвіта та інформування. Саме в цьому напрямку працюватиме Центр гендерної культури, що почав створюватися з 1 січня 2016 р. у Харкові у рамках нового гендерного проекту «Центр гендерної культури як інноваційний центр інтерактивного гендерної освіти», який реалізується у Харкові за підтримки European Endowment for Democracy (Європейський фонд для демократії).
Мета проекту: створення у Харкові місця, в якому кожна людина, незалежно від статі, віку, соціального статусу, професії та освіти зможе взяти участь у різних заходах та отримати базові знання щодо гендерних питань, в т. ч. інформацію про такі поняття як права людини, дискримінація за ознакою статі, широкий спектр гендерної проблематики. В основі діяльності Центру гендерної культури лежить ідея неформальної освіти Lifelong Learning — навчання протягом життя.
Діяльність центру охопить, в першу чергу, Харків і Харківську область. Але, поза всяких сумнівів, ініціатива буде поширюватися на Україну, оскільки з досвідом діяльності центру зможуть знайомитися гендерні активісти та дослідники з інших регіонів України та країн, партнери, НГО гендерної спрямованості. Так, з перших днів реалізації проекту новостворений Центр гендерної культури став інформаційним партнером Всеукраїнського проекту «Наближуючи реформи до потреб жінок: від стратегій до дій», що реалізується низкою громадських організацій Полтави, Херсону, Сум, Черкас за підтримки Українського жіночого фонду. Перша робоча зустріч учасниць проекту відбулась 14 січня у Центрі гендерної культури.
Центр стане місцем міжкультурної комунікації, в якому зарубіжні гості Харкова зможуть отримати інформацію про гендерні трансформації, що відбуваються в Україні, про український жіночий та феміністичний рух, про діяльність громадських організацій гендерного напряму, а також про діяльність першого і єдиного в Україні гендерної музею — Музею жіночої та гендерної історії, екскурсії в який доповнять діяльність центру, а сам GENDERMUSEUM стане його структурним підрозділом.
В діяльності центру використатимуться інтерактивні форми роботи: треніги, Форум-театр, креативні майстерні, екскурсії, відеоклуби, відкриті дискусії, майстер-класи, школи для тренерів. Особливістю діяльності Центру стане можливість користування його послугами для батьків з маленькими дітьми, для яких обладнено дитячу кімнату. Всі послуги в центрі надаватимуться безкоштовно.
Інформаційний партнер — Громадський інформаційно-аналітичний Центр для молоді — перший молодіжний «мозковий центр» серед організацій громадянського суспільства Харкова.
Вже в січні в центрі відбудуться різноманітні освітні заходи: тренінги з гендерної грамотності для різних цільових груп, тренінги із медіа грамотності, засідання гендерного відеоклубу «Гендеротека Україніка», екскурсії у Центр гендерної культури та гендерний музей, будуть зорганізовані індивідуальні та групові консультації.
Прес-конференція з приводу відкриття Центру гендерної культури відбулася в Інформаційно-кризовому центрі «Накіпєло» 15 січня 2016 р.
Адреса центру
Харків, вул. Ковальська, 9
Часи роботи центру
вівторок—неділя 11.00—19.00
Контакти
+38 (050) 40-31-325
+38 (097) 57-48-048
genderculturecentre@gmail.com
facebook