Всесвітній конгрес сімей у Вероні: крок до Середньовіччя чи прогресу?

Всесвітній конгрес сімей у Вероні: крок до Середньовіччя чи прогресу?

В Італії, де протягом багатьох років жінки активно відстоювали власні права, наприкінці березня пройшов XIII Всесвітній конгрес сімей. Традиційно пропагуючи сімейні цінності, конгрес виступає проти абортів, феміністського руху, розлучення. Також сімейний конгрес часто транслює гомофобні висловлювання, що негативно сприймається ЛГБТ-спільнотами. Слід нагадати, що підґрунтям об’єднання рухів зі схожою ідеологією у 90-х роках стало твердження про вплив на світовий демографічний спад сексуальної свободи та активізації суспільних рухів за гендерну рівність.

Цьогорічний конгрес у Вероні вже напередодні викликав хвилю протестних настроїв, доводячи відсутність підтримки з боку містян. Непросто відбувався діалог між представниками та представницями влади з організаторами. Зокрема, прем’єр-міністр Італії Джузеппе Конте звернувся до міністра у справах сім’ї Лоренцо Фонтану з офіційною пропозицією прибрати урядовий логотип на супроводжуючій символіці конгресу. Більшість ЗМІ Італії також піддали критиці ідеї, що озвучували спікери та спікерки веронських слухань.

«Між суботою та неділею ми переведемо стрілки годинників на годину вперед, а у Вероні вони будуть переведені на 4-5 століть назад». Такий влучний коментар відображає ставлення прогресивно налаштованих італійок та італійців до неоднозначної світової події.

Масове невдоволення тезами конгресу супроводжувалося активними діями, що вилилося у 30-ти тисячну демонстрацію під лозунгами «Вирішую Я» та «Ласкаво просимо до Середньовіччя». Італійки впевнені, що резолюція конгресу може створити бар’єри на шляху побудови суспільства без стереотипів та дискримінації.