ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФОРУМ ЮРИСТОК

В УКРАЇНІ ВІДБУВСЯ ПЕРШИЙ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФОРУМ ЮРИСТОК

В УКРАЇНІ ВІДБУВСЯ ПЕРШИЙ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФОРУМ ЮРИСТОК

«Жінки у юридичній професії: досягнення, виклики та вплив на якість правозахисту»

08-09 червня 2018 року в Києві вперше в історії юридичної професії України за участі майже 200 правниць відбувся Перший Всеукраїнський Форум юристок. Серед них – адвокатки, судді, нотаріуски, представниці правоохоронних органів, правозахисниці та інші фахівчині в галузі права.

Форум став унікальним майданчиком для діалогу про захист прав жінок, зокрема, про їх доступ до юридичної професії.

Серед спікерів/спікерок Форуму:

 • директорка проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні» та президентка Канадського бюро міжнародного освіти Лариса Бізо
 • суддя Верховного суду України Олександра Яновська
 • Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко
 • заступниця Міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль
 • представниця Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Аксана Філіпішина
 • директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк
 • голова Асоціації жінок-юристок України «ЮрФем» Христина Кіт

Однією із найважливіших тем, що обговорювалися на Форумі цьогоріч – доступ до правосуддя жінок із вразливих груп – жінок, котрі потерпіли від домашнього насильства, іншого гендерно-обумовленого насильства, сексуальних домагань та інших форм дискримінації.

Cеред результатів напрацювань учасниць Форуму – рекомендації для покращення доступу жінок із вразливих груп до правосуддя, що включають розробку та впровадження:

 • національної стратегії взаємодії усіх органів та установ, що працюють у напрямку запобігання та протидії домашньому насильству;
 • внутрішніх програм та політик на робочому місці для захисту жінок від сексуальних домагань;
 • механізмів захисту від дискримінації та покращення судової практики щодо застосування антидискримінаційного законодавства.

Ці рекомендації будуть передані Асоціацією жінок-юристок України “ЮрФем” до Урядової уповноваженої з питань гендерної політики Катерини Левченко та відповідних профільних міністерств.

Більше про результати Форуму та його вплив на якість правозахисту в Україні можна буде дізнатися під час брифінгу, що відбудеться 12 червня з 13.00 до 13.45 в Українському кризовому медіа-центрі за адресою Хрещатик, 2.

Брифінг відбудеться за участі:

 • Лариси Бізо – президентки Канадського бюро міжнародного освіти
 • Оксани Кікоть – менеджерки проекту “Доступна та якісна правова допомога в Україні”
 • Христини Кіт – голови “Асоціації жінок-юристок України “ЮрФем”

Форум організувала Асоціація жінок-юристок України за підтримки Проекту “Доступна та якісна правова допомога в Україні”, що впроваджується Канадським бюро міжнародної освіти у партнерстві з Координаційним центром з надання правової допомоги та фінансується Урядом Канади.

Асоціація жінок-юристок України “ЮрФем” є однією з перших спілок жінок-юристок в Україні та покликана стати майданчиком для обміну досвідом, розвитку та підтримки жінок у юридичній професії. Створена з метою об’єднання жінок-юристок для забезпечення лідерства і необхідних ресурсів для просування жінок у юридичній професії та захист прав і можливостей жінок у всіх сферах суспільного і політичного життя.  Офіційно зареєстрована у вересні 2017 року.

Програма Форуму: http://jurfem.com.ua/всеукраїнський-форум/

Фото із Форуму