Як виглядає стан жінок у світі сьогодні

Women-Deliver-2019

3 червня 2019 року світові лідери, політики, експерти й активісти збирались на конференції WomenDeliver у Ванкувері, для того щоб обговорити питання економічних прав жінок, гендерний розрив в оплаті праці, доступ до освіти та інші проблеми, що обумовлені гендерною нерівністю.

Як виглядає стан жінок у світі сьогодні? Ось 10 красномовних фактів:

  1. На Всесвітньому економічному форумі обнародувано дані про те, що в середньому у світі жінки заробляють на половину менше, ніж чоловіки: розрив у доходах в 2018 році склав 51 %. Для того, щоб закрити гендерний розрив в оплаті праці по всьому світі з такими темпами розвитку як сьогодні знадобиться 108 років, а для досягнення економічної гендерної рівності потрібно 202 роки.
  2. У списку Fortune 500 найкращих американських компаній зазначено, що лише 7 % жінок є в них виконавчими директорками. У минулому році їх було 5 %.
  3. У 2018 році за даними Всесвітнього економічного форуму тільки 17 % жінок були головами держав. В середньому, у світі серед міністерок 18 % – жінки, серед депутаток парламентів – 24 %.
  4. У світі одна з трьох жінок відчула на собі фізичне або сексуальне насильство, найчастіше з боку партнера – про це повідомляє ООН. Серед жінок–жертв вбивств кожну другу позбавляє життя партнер або інший член родини. Серед чоловіків–жертв вбивств – лише один з двадцяти.
  5. Департамент по боротьбі з наркотиками й злочинами ООН повідомляє, що в 2017 році 87 тисяч жінок стали жертвами фемініциду – гендерно обумовленого вбивства, коли жертву вбивають лише тому, що вона жінка. У половині таких злочинів винним є партнер жертви або член сімˊї. Найбільш небезпечними в цьому плані для жінок є країни Африки, найбільш безпечними – країни Європи.
  6. В ЄС 45-55% жінок, починаючи з 15-річного віку, хоча б раз піддалися сексуальним домаганням – про це каже рапорт європейської агенції European Union Agency for Fundamental Rights.
  7. З 10 жертв торгівлі людьми 7 – жінки та дівчата, ¾ з них продають з метою сексуальної експлуатації, згідно даних Глобального дослідження проблеми торгівлі людьми, що проведено Департаментом ООН по боротьбі з наркотиками та злочинністю.
  8. У 30 країнах світу 200 млн жінок піддалися каліцькій практиці жіночого обрізання. І це тільки ті дані, які вдалося зафіксувати ЮНІСЕФ. За їх даними «це звичайна практика в Сомалі, Гвінеї та Джибуті, де калічать майже 90 % дівчат».
  9. За даними Всесвітнього банку, дитячі шлюби у більшості укладаються в африканських країнах південніше Сахари, де біля 3,4 млн неповнолітніх примушуються щорічно до шлюбу. У 2005 році на світовому рівні було зареєстровано 13 млн дитячих шлюбів, до 2017 року цифра зменшилась до 11 млн.
  10. За даними Всесвітнього економічного форуму жінки мають рівний з чоловіками доступ до фінансових послуг у 60 % країн, до володіння землею – в 42 % країн