Засідання Коаліції #Харківщина 1325

Засідання Коаліції #Харківщина 1325

18 жовтня відбулося чергове засідання Коаліції  #Харківщина 1325, під час якої представники і представниці громадських організацій, державних структур та сектору безпеки і оборони обговорили актуальну ситуацію в сфері гендерної політики на регіональному рівні.

За результатами попереднього засідання Коаліції було підготовлено проєкт листа-запиту до Начальника ХОВА щодо надання освітніх послуг дітям, які тимчасово проживають за кордоном і продовжують отримувати освіту в Україні. Запит створено із метою реагування на нові виклики та врахування нагальних потреб нових груп жінок і чоловіків, що виникли з початком збройної агресії, та оновлення Регіонального плану заходів з реалізації Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир,  безпека» на період до 2025 року.

Враховуючи загострення проблеми насильства і, особливо, гендернозумовленого насильства, присутні обмінялися думками та ідеями щодо плану дій в межах Всесвітньої кампанії «16 днів проти насильства», оскільки жінки залишаються більш вразливими до негативних наслідків військової агресії російської федерації проти України. Вимушене переміщення негативно впливає на всіх громадян, але з урахуванням проявів дискримінації та гендерних стереотипів вплив на жінок є значно більшим і проявляється в ускладнених можливостях працевлаштування, меншому рівні доходу, більшій залежності від соціальних виплат, більшому обсязі неоплачуваної домашньої роботи та відповідно звуженні можливостей участі в суспільному та політичному житті.

До Коаліції #Харківщина 1325 приєдналася ГО «Вік Можливостей» – організація, діяльність якої спрямована на підтримку жінок із розвитку їх фінансової безпеки.

_____

Проєкт «Жінки, мир, безпека: місцеві потреби – місцеві рішення» реалізується ГО «Центр гендерної культури» у партнерстві з Українським жіночим фондом за підтримки уряду Королівства Нідерландів.