Завершився перший етап програми можливостей для жінок “ВПО та приймаючі громади: розбудова толерантності через діалог»

25 червня – 3 липня перша харківська група пройшла перший етап програми можливостей для жінок “ВПО та приймаючі громади: розбудова толерантності через діалог», що реалізується Centre of Gender Culture у партнерстві із Український Жіночий Фонд та підтримки C.S. Mott Foundation Це був етап включення й початку діалогу, який обіцяє бути конструктивним і результативним. Робота зі стресом, сценарне планування, управління конфліктами та ефективні комунікації – такі були теми тренінгів, які провели тренерки та експертки Центру Вікторія Преображенська, Юлія Башук та Олена Зіненко.
Метою занять було напрацювання інструментів ефективної комунікації, розуміння механізмів конфліктів та можливостей подолання стресових ситуацій. Треба відзначити позитивний настрій та готовність учасниць включатись в діалог, формулювати свої запроси та відкривати нові шляхи спілкування та реалізації власних ідей.


Чотири тренінги дали натхнення вирішувати проблеми й бажання втілювати свої мрії. Одним із важливих результатів тренінгів є те, що учасниці налаштовані взяти участь у другому етапі програми та попрацювати над ідеями та ініціативами, які народилися під час першого етапу.
В чотирьох тренінгах першої групи взяли участь 25 жінок, які сьогодні проживають у Харкові та на момент першого етапу роботи мають різний досвід: є співробітницями та волонтерками громадських організацій, деякі ще навчаються, хтось розпочинає своє діло, а хтось шукає роботу.
Треба зазначити, що можливість взяти участь у тренінгах разом з дітьми, для деяких учасниць стала вирішальною і мотивуючою. Під час тренінгів в сімейному коворкінгу «Дитяча площАРТка» проводилися розвиваючі зайняття з дітьми, де вони могли в іграх, творчих майстернях та лабораторних роботах також навчалися спілкуванню. Кожен день тренінгу завершався відкриттям виставки дитячих робіт, створених, поки мами отримували нові знання.
За відгуками учасниць програма дала новий поштовх для подальшого розвитку, вселила віру у власні сили, надала бачення подальших кроків,