Жінка для жінки

«Жінка для жінки: підтримка лідерства ВПО та посилення впливу на прийняття рішень» – проєкт, що присвячений 140-річчю українського жіночого руху  реалізується ГО «Бюро гендерних стратегій і бюджетування» у партнерстві із ГО «Центр гендерної культури».

Мета проєкту: підтримка жіночого лідерства,  розбудова потенціалу переміщених жінок та дівчат, посилення їх впливу на прийняття рішень на місцевому, регіональному та національному рівнях.

Проєктом передбачено проведення різноманітних онлайн та офлайн заходів: тренінгів, курсів, жіночих таборів, діалогів, адвокаційних кампанії тощо. 

Протягом проєкту учасниці працюватимуть на Платформі спілкування із менторками, які підтримуватимуть розвиток їхньої компетентності. 

Запропонований проєкт доповнить існуючі ініціативи та допоможе жінкам та дівчатам з числа ВПО отримати навички та впевненість, щоб підтримувати одна одну через нетворкінг та наставництво, а також стати лідерками у приймаючих громадах. Проєкт допоможе на місцевому, регіональному та національному рівнях створити безпечне, інклюзивне та сприятливе середовище для проактивного включення переміщених жінок та дівчат, покращити процеси прийняття гуманітарних рішень, підтримувати розбудову миру та соціальну згуртованість.


Ініціатива впроваджується за технічної підтримки UN Women Ukraine / ООН Жінки в Україні та за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF) Women’s Peace & Humanitarian Fund , гнучкого і оперативного інструменту фінансування, що підтримує якісні заходи для підвищення спроможності місцевих жінок у запобіганні конфліктам, реагуванні на кризи та надзвичайні ситуації та використання ключових можливостей миробудівництва.

WPHF надає термінове фінансування місцевим жіночим організаціям громадянського суспільства (ОГС) в Україні. За технічної підтримки структури ООН Жінки WPHF фінансує жіночі організації та очолювані жінками ОГС для підтримки їх важливої на передовій діяльності, надання термінової гуманітарної допомоги жінкам-біженкам та внутрішньо переміщеним особам (ВПО), а також для захисту жінок та дівчат від сексуального та гендерного зумовленого насильства.