Жінки і конфлікти: дії і надії

14-15 червня Інформаційно-консультативний жіночий центр організував та провів у Києві навчально-консультативну зустріч, присвячену двом рокам подій, що відбуваються в Україні –   “Жінки і конфлікти: дії і надії”.

Вирішувати спільні проблеми миру та безпеки під одним дахом зібралися представниці та представники державної влади, громадських організацій, науки, освіти, активні жінки з різних регіонів України.

ІКЖЦ2

Зустріч проходила за принципами Уповноваженої освіти, що сприяло встановленню взаєморозуміння, обміну досвідом та плідній співпраці, а її девізом  стали слова Маргарет Мід “Не думайте, що маленькі групи людей не можуть змінити світ”.

Відкрила зустріч Наталія Федорович, директорка  Департаменту сімейної, гендерної політики та протидії торгівлі людьми Міністерства соціальної політики України, яка наголосила на важливій ролі жінок у тих процесах, що відбуваються сьогодні в Україні.

ІКЖЦ3

Кожна пленарна сесія розкривала досягнення та мрії, розчарування та сподівання зовсім різних жінок та чоловіків, які кожного дня роблять одне теж саме – змінюють світ на краще. Своїми історіями, досягненнями та очікуваннями ділилися жінки ВПО,  депутатки, громадські діячки. Всі говорили про різні речі та різними словами, але про мрію казали однаково: «Перемога та мирне небо».

На другий день зустрічі в робочих групах вивчалися найважливіші документи з ліквідації всіх форм дискримінації щодо жінок. Учасниці опановували інформацію щодо складних питань на кшталт як документувати випадки сексуального насильства під час конфліктів та разом розробляли пропозиції щодо конкретних кроків Національного плану дій на виконання Резолюції РБ ООН 1325.

Представниці Центру гендерної культури взяли участь у зустрічі та зробили власний внесок у загальну скарбничку.

Нові ідеї, нові знайомства та контакти разом із новим досвідом – це величезний здобуток за два дні, які минули як одна мить. Щира подяка організаторкам ІКЖТ за гарний досвід та натхнення.

ІКЖЦ1