Жіноча історична ніч: Харків-2019

8 травня 2019 року Центр гендерної культури вперше долучився до європейської феміністичної акції «Жіноча історична ніч», що бере географічний початок від норвезьких міст Берген та Осло. У 2005 році норвезькі активістки вийшли на вулиці з роздруківками біографій відомих жінок та феміністичними гаслами. Відтоді щорічно восьмого травня о восьмій годині вечора активні жінки у багатьох країн світу виходять на вулиці з плакатами про видатних жінок, щоб довести суспільству жіночу історичну роль. В Україні до цієї акції долучалися активістки у Києві та Дніпрі.

Героїнь для акції команда Центру гендерної культури обрала з числа харків’янок. Старт «Жіночої історичної ночі: Харків-2019» розпочався ввечері відповідно до європейського регламенту. Активістки розклеїли листівки з інформацією про видатних харків’янок на дошках оголошень у публічних місцях. Для бажаючих, хто не встигли потрапити вчасно до Центру або проживають за межами міста, запропоновано для завантаження та друку електронні портретні версії з коротким біографічним нарисом і тематичним хештегом.

У результаті заходу понад 300 примірників роздруківок з портретами Христини Алчевської, Людмили Гурченко, Клавдії Шульженко, Ірини Бугрімової, Лариси Богораз та інших харківських знаменитостей потрапили у міський громадський простір. Розклеєні та викладені у соціальні мережі жіночі портрети нагадали мешканкам та мешканцям Харкова унікальні факти про героїнь «Жіночої історичної ночі: Харків – 2019».

Проект ЄС «Центр гендерної культури як платформа для розширення прав та можливостей жінок і молоді».