Жіночі голоси

31 травня 2017 року у Національному центрі театрального мистецтва імені Леся Курбаса (Київ) відбулася прем’єра та єдиний показ документальної вистави «Жіночі голоси», що була створена на реальних історіях  вимушених переселенок з Донбасу, які стали новими жительками Вінниці та Харкова.

Гостей, які завітали на виставу, привітала Голова правління Українського жіночого фонду Марта Коломиєць, яка висловила  подяку Посольству Франції в Україні та Інституту миру США, що підтримали цей унікальний мистецько-соціальний проект.

Жіночі голоси

Режисер вистави – художній керівник Нового драматичного театру на Печерську Олександр Крижанівський, який запропонував для вистави формат читання. Озвучували героїнь люди, небайдужі до доль своїх переміщених співвітчизниць, та ті, які самі опинилися в подібній ситуації: Анастасія Дєєва– заступниця Міністра внутрішніх справ України з питань євроінтеграції, Катерина Левіна-Тростянська – актриса з Луганщини, Уляна Ліб– актриса родом з Донеччини, Севґіль Мусаєва  головна редакторка «Української правди», Георгій Тука – заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України та Ольга Чубарева – Lady Opera, Народна артистка України.

За задумом організаторок – Українського жіночого фонду – подібний формат має привернути увагу до проблем внутрішньо переміщених осіб, які продовжують залишатися невирішеними.

Серед запрошених гостей – героїні історій з Вінниці та Харкова.

Закінчилася вистава овацією, якою глядачі та глядачки дякували організаторкам, героїням, учасницям та учасникам проекту.

20170531_201451

Продовження проекту – показ харківської версії – відбудеться у Харкові, 21 червня, о 19.00 в приміщенні театру-студії «Вінора» (Мала зала ЦК Київського району м. Харкова, вул. Скрипника, 7.

Режисерка – художня керівниця театру-студії «Вінора» Ірина Кобзар