Жіночі сторінки історії як України в цілому, так і історії Харківщини залишаються невидимими та маловідомими

До 175-річчя Христини Данилівні Алчевської, видатної просвітительки та благодійниці, яка створила у середині ХІХ століття, у Харкові унікальний осередок жіночої освіти та вплинула на розвиток системи освіти для дорослих Центром гендерної культури ініційовано інноваційний проект «Видатні харків’янки», в рамках якого розроблено авторську програму подорожі-дослідження «Невідомі історії знаних харків’янок».

Подія відбулась 17 квітня.

Разом із кураторкою проекту, авторкою та ведучою програми Вікторією Скляровою, учасники та учасниці подорожі шукали відповіді на різноманітні запитання щодо жіночої історії Харкова.

У програму було включено:

  • 14:00 відвідування Музею жіночої та гендерної історії, вул. Мироносицька, 57.
  • 15.00 екскурсія вулицями міста, що розказали про його невідому жіночу історію.
  • 18.00 дискусія з привітним чаюванням та конкурсом солодощів за старовинними родинними рецептами у Центрі гендерної культури, вул. Ковальська, 9

Загальна кількість учасників та учасниць, що долучилися до різних частин проекту – 70 осіб.

Під час дискусії учасники та учасниці поділилися враженнями від екскурсії, підтвердили важливість цього проекту для Харкова та готовність брати участь в його продовженні, якими стануть як нові подорожі-дослідження, так і проект “Історія, що створена жіночими життями…”.