Жіночий діалог «Принципи побудови миру»

07 листопада в Києві зустрілися учасниці Діалогу солідарності активісток України та Боснії на семінарі «Принципи побудови миру» за участі «Women`s International  League for Peace» та «Kvinna till Kvinna»

Представниці «Kvinna till Kvinna»   нагадали про схожість озброєного конфлікту в Україні  з конфліктом на Балканах та підкреслили, що проблеми жінок та дівчат в озброєному конфлікті схожі, не зважаючи на країну та причини конфлікту. Ті жінки, які брали участь в Діалозі солідарності між боснійськими та українськими активістками пригадали найбільш яскраві враження від зустрічі у Сараєво.

 win_20161107_15_00_08_pro  win_20161107_15_15_40_pro

Під час зустрічі було наголошено, що тільки гуманітарної допомоги, на яку переключили  увагу українські власті та іноземні донори не достатньо. Надаючи допомогу та прикриваючись гаслами патріотизму, держава відсуває жінок від прийняття рішень, перетворюючи патріотизм у патерналізм. Багато питань залишаються невирішеними, в т. ч. питання репатріації. Актуальною залишається низова взаємодія, адже, ті  жінки, які залишаються в сірій зоні та в зоні військового конфлікту,  наголошують, що війна не скінчиться, коли припинять стрільбу. Проблему буде вирішено лише після усунення наслідків конфлікту.
Учасниці зійшлися на тому, що мир – це активна участь. Якщо жінки не будуть активними, мир будуватимуть ті, хто розпочав війну.  Тож,  задача сьогодні – це  підйом  активності та об’єднання зусиль, в чому стануть у нагоді Діалогові практики. Крім того, на порядку денному залишаються проблеми гендерної дискримінації та гендерно-обумовленого насильства

win_20161107_18_24_55_pro