Жіночий форум солідарності та дії

Жіночий форум солідарності та дії

«Плануємо свій рух  – разом ми зробимо більше!» – гасло, що зібрало в Одесі понад 250 учасниць з більш ніж 30 міст України.

14 та 15 вересня в Одесі пройшов  Жіночий дієвий форум 2018, організований ГО «Асоціація жінок України ДІЯ» у партнерстві із Українським жіночим фондом.  За словами його натхненниці та організаторки Наталії Делієвої «Міжнародний жіночій дієвий форум» – це з’їзд громадських жіночих організацій або організацій, які очолює жінка. Це захід, після якого по всій Україні з’являються нові потрібні проекти, які призводять до гендерної рівності та рухають Україну вперед в економічному, політичному, культурному, освітньому, просвітницькому секторі».

«Разом ми зробимо більше!», «Об’єднуємося та підтримуємо жінок»,  «В єдності наша сила», «Треба діяти!»  – ці слова звучали у вітальних словах та виступах кожної учасниці та учасника, які щиро ділилися власними знаннями, досвідом, успіхами та досягненнями.  Головною ознакою форуму була його практична направленість на конкретні дії та кроки, що потрібно зробити, аби вирішити задачі, які стоять перед українським жіноцтвом.

Гендерна рівність та безпека жінок забезпечується не лише проведенням форумів та інших публічних заходів. Для досягнення дійсної гендерної рівності потрібна кропітка робота у просуванні жіночого лідерства, трансформації гендерних стереотипів. Саме про цю невидиму роботу й говорили жінки, даючи одна одній заряд енергії, віри та наснаги.

Об’єднуємося та підтримуємо жінок

Організатори заходу вклали чимало зусиль, аби під час його проведення панувала атмосфера відкритості, щирості, професіоналізму, довіри, творчості та жіночої підтримки.

Учасниці форуму мали змогу ознайомитися із кращими міжнародними практиками просування ідей гендерної рівності та підтримки жіночого лідерства та підприємництва, з ресурсами, що надають підтримку жіночим проектам та ініціативам, з можливостями, що відкриті сьогодні для українських жінок, а ще вони отримали дієві поради щодо просування жінок у політику, пошуку фінансування,  створення та розвиток нетворкінгу.

Під час заходу прозвучало багато пропозицій щодо подальшої взаємоДії, однією з яких  пропозиція додавати до всіх інформаційних повідомлень хештег #Жінка_за_жінку.

«Нам жінкам потрібно брати штурвал у власні руки…», «Якщо ми будемо сильними, наші діти будуть пишатися нами…», «Якщо ви хочете щось змінити, робить це!» –  ці слова з виступів учасниць  викликали бурхливі оплески та підтримку залу, а ще об’єднали жінок у спільній дії не тільки на словах, а в конкретній та важливій справі. Коли учасниці форуму узнали про  краудфандингову кампанію, що проводиться на підтримку Музею жіночої та гендерної історії, вони доєдналися до неї та передали 3620 гривень для ремонту фасаду нового приміщення, в яке невдовзі переїде музей.