Зміцнення діалогу між громадянським суспільством та Національною поліцією у питаннях запобігання дискримінації та злочинам на ґрунті ненависті

18 вересня у Харкові відбувся круглий стіл зі зміцнення діалогу між громадянським суспільством, громадськими організаціями, органами місцевого самоврядування та Національною поліцією у питаннях запобігання дискримінації та злочинам на ґрунті ненависті у регіоні.
У заході взяли участь представники та представниці міської влади, громадських організацій, Національної поліції, експерти та експертки з прав людини, регіональні координатори мережі моніторингу дотримання прав людини, ЛГБТ Центру “Наш світ” тощо.

Під час заходу було презентовано дослідження злочинів на ґрунті ненависті проти ЛГБТ в Україні в 2014-2016 рр. Також у фокусі було обговорення проблем та специфіки злочинів ненависті проти ЛГБТ-спільноти у регіоні, дискримінації людей з інвалідністю та інших малозахищених соціальних груп.

Однією з найгостріших проблем, що існують в даній царині, є те, що українське законодавство не передбачає кримінальної відповідальності за здійснення злочинів на ґрунті ненависті, й, зазвичай їх розслідують за статтею 296 ККУ або ст. 173 КУпАП (хуліганство або дрібне хуліганство). За словами правозахисників та правозахисниць, доведення вини зловмисника, який вчинив злочин на ґрунті ненависті до ЛГБТ, за статтею 161 ККУ (порушення рівноправності громадян) практично неможливе.

Захід дав можливість озвучити актуальні проблеми, з якими стикаються представники та представниці ЛГБТ спільноти та сприяв налагодженню діалогу між різними структурами та інституціями.