Зустріч з народним депутатом п. Іриною Луценко у ХарРІ НАДУ

27 липня у ХарРІ НАДУ при Президентові України відбулась зустріч представників та представниць державних установ, ВНЗ, громадських організацій,  які системно працюють у сфері реалізації державної гендерної політики із народним депутатом ВР п.  Іриною Луценко.
Як зазначила Л. Бєлова, ректор ХарРІ НАДУ при Президентові України «Харківська область є однією з провідних областей, яка має значні напрацювання у  впровадженні  державної гендерної політики і метою зустрічі є обмін досвідом та досягненнями у сфері  просування ідей гендерної рівності».
Під час зустрічі було презентовано досвід діяльності Всеукраїнської мережі осередків гендерної освіти у ВНЗ та Центрів гендерної освіти університетів Харкова, зокрема Харківської гуманітарно-педагогічної академії, Національного університету міського господарства
ім. О. М. Бекетова,  ХарРІ НАДУ, Харківської академії неперервної освіти.

До презентації Харківського регіону долучився Центр гендерної культури, який поділився досвідом системної просвітницької діяльності у сфері забезпечення гендерної рівності та передав учасникам та учасницям примірники інформаційних листівок та постерів.
П. Ірина Луценко взяла активну участь у зустрічі та давала зворотній зв’язок щодо кожного виступу: «Харківська область це – інтелектуальний потенціал, людський потенціал… Найголовніше для людини – це стабільність, запорукою якої є рівність –  рівність доступу до освіти, до вільного часу,  до виховання дітей…  Шведський досвід впровадження державної гендерної політики доказує, що гендерна рівність – це вигідно державі, суспільству та конкретній людині… Гендерний підхід – це і політика, дружня до сім’ї. Ось чому гендерна рівність має впроваджуватися з дитячого садочку, з початкової школи і гендерна просвіта має здійснюватися на усіх рівнях».

Як зазначила п. Ірина Луценко, сьогодні  перед українським суспільством, перед владою стоїть ціла низка задач, серед яких ратифікація Стамбульської конвенції, прийняття нової редакції Закону України «Про забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків», зміни у силових структурах, впровадження гендерного бюджетування на місцевому  та державному рівнях. Одним з спільних завдань є створення он-лайн мапи України, на якій будуть зібрані  всі ГО, ініціативи та інституції, що впроваджують політику гендерної рівності в Україні.

20160727_104125