2016 рік із Центром гендерної культури

Ось і пройшов, пролетів 2016 рік –  рівно рік, як у Харкові за підтримки  European Endowment for Democracy. стартував проект «Центр гендерної культури як інноваційний майданчик інтерактивної гендерної просвіти» http://www.genderculturecentre.org/vidkrittya-centru-gendernoi-kultury/

Тоді ми мріяли про те, щоб наш центр став місцем комунікації, інкубатором гендерних проектів та тренінговим центром, коворкінгом та  творчою майстернею для дорослих та дітей. Наша мрія здійснюється. За рік  Центр гендерної культури відвідали та взяли участь у заходах за його участі біля 2500 осіб різного віку, статі, соціального статусу, з різним рівнем освіти та фаху, адже він був відкритим для всіх і працював під девізом «Це цікаво! Це важливо! Це для всіх!». У Центрі побували гості із Львова та Києва, Вінниці та Тернополя, Дніпра та Запоріжжя, Херсона та Полтави, а ще з Німеччини, Франції, Великої Британії, Чехії, Мексики, Австрії, США, Кореї, Польщі, Швеції, Канади тощо.

Фестиваль прикладних професій

У Центру склалися надійні та відкриті  стосунки із партнерськими інституціями та організаціями, серед яких державні установи, учбові та культурні заклади, громадські організації та ініціативи у Харкові, в Україні та за її межами. Разом з партнерами були проведені численні просвітницькі заходи  (тренінги, семінари, виставки, екскурсії, зустрічі, лекторії, кінозали, відкриті дискусії тощо) з гендерної тематики, прав людини та проекти, що включали гендерну складову, серед яких найбільш значущі Фестиваль прикладних професій, заходи у рамках проекту «ВПО та приймаючі громади:

Gender Schools

розбудова толерантності через діалог», проект «Активні громадяни» від British Council, дві школи з підготовки тренерів та фасилітаторів Gender Schools-1 та Gender Schools-2 в яких навчалися  45 осіб, які стали агентами змін, workshopи з жіночого лідерства та гендерної рівності від представниць шведської організації Kvinna till Kvinna   http://www.genderculturecentre.org/workshop-z-zhinochogo-liderstva-ta-gendernoi-ri/ та http://www.genderculturecentre.org/u-kharkovi-vidbulisya-zakhodi-shhodo-pobud/, засідання правозахисного клубу, зорганізованого у партнерстві  Фундацією Регіональних ініціатив – ФРІ-Харків, що включали кінопокази фільмів Кіноклубу Docudays UA та воркшопи на різноманітні теми щодо прав людини http://www.genderculturecentre.org/pravozakhisna-partnerska-programa-u/. Стартував проект  USAID «Економічні можливості постраждалим від конфлікту», в рамках якого у партнерстві із Українським жіночим фондом на базі Центру  почав створюватися Центр підтримки малого та середнього бізнесу.

 

header1

Працюють та розвиваються інформаційні ресурси Центру:  http://www.genderculturecentre.org/, сторінки у соціальних мережах. На сайті Центру ми збираємо колекцію гендерних арт-проектів, що реалізуються в Україні та інших країнах світу  http://www.genderculturecentre.org/skarbnichka-gendernikh-proektiv/.

Центром були розроблені різноманітні роздаткові та методичні матеріали http://www.genderculturecentre.org/rozrobki-centru/, що передавалися у різні інституції Харкова та інших міст України, партнерам Центру та його відвідувачкам та відвідувачам.

Розвивався та продовжує розвиватися проект Центру зі створення єдиного в Україні гендерного музею  – Музею жіночої та гендерної історії (Gendermuseum), який  відвідали понад 1000 осіб – студентська молодь, представники та представниці громадських організацій, ЗМІ, державних установ, закладів освіти та культури міста Харкова, гості Харкова з різних міст України та країн світу.

 

05

Проект Gendermuseum «Визначні харків’янки»  було представлено у художніх галереях Харкова – «Мистецтво Слобожанщини» та «АВЕК».

на V Міжнародному конгресі жіночих музеїв світу

За ініціативи та підтримки партнерів ГІАЦ «Крона» експозиції Gendermuseum – проект «Музей на колесах»
побачили біля 2000 школярів у 8 районах Харківської молоді. Влітку 2016 р. Gendermuseum взяв участь у Марші рівності, що проходив у Дніпрі http://www.genderculturecentre.org/centr-gendernoi-kulturi-vzyav-uchast/, у  листопаді  у V Міжнародному конгресі жіночих музеїв світу, що проходив у Мехіко за ініціативи Міжнародної асоціації жіночих музеїв світу, де представив результати діяльності та виставку проектів «Making HerStory visible» http://www.genderculturecentre.org/v-mizhnarodniy-kongres-zhinochikh-muzeiv-s/.

 

За ініціативи та на базі Центру було створено Харківську платформу «Культура рівності», що об’єднала зусилля та ресурси громадських організацій та ініціатив для спільних дій у напрямі впровадження ідей гендерної рівності, підвищення рівня гендерної культури https://www.youtube.com/watch?v=2VaEyJuc7SE&feature=youtu.be. Разом із членами Платформи команда Центру гендерної культури взяла участь у заходах, що були проведені у рамках Міжнародної кампанії «16 днів проти насильства щодо жінок».

15418422_1314538498587268_271950503140890156_o

Новорічні та Різдвяні свята дали можливість зупинитися на декілька днів, підвести підсумки року, помріяти про майбутнє, намітити плани щодо подальшої діяльності. А плани ці величезні! Це й екскурсії у Центр і Gendermuseum, семінари та тренінги для різних цільових аудиторій, засідання правозахисного клубу, перегляд фільмів,  реалізація творчих ініціатив випускниць програми «ВПО та приймаючі громади: розбудова толерантності через діалог», випускників та випускниць програми «Активні громадяни», нові арт-проекти  – подальша системна робота у напрямі просування ідей гендерної рівності та підвищення рівня гендерної культури українського суспільства.