
Як і попередні місяці, квітень був для команди Центру гендерної культури активним, творчим та насиченим.
Центром було зорганізовано та проведено низку просвітницьких заходів з гендерної тематики серед яких:
- Живий журнал “Про гендер” у спеціальному випуску на тему “Гендер в проектах міжнародних фондів та організацій” взяли участь представниця ОБСЄ Маргарита Васкес та Марія Ясеновська, президент ХОФ “Громадська Альтернатива”;
- фотовиставка “Мама ХХІ століття”, у презентації якої взяли участь Карім Моркос, Голова відділу міжнародного розвитку Посольства Канади в Україні та В. А. Сичов, заступник начальника управління у справах сім’ї та молоді Харківської міської ради;
- Школа тренерства Gender School, результатом якої стала підготовка 20 тренерок та тренерів, які працюватимуть у гендерній тематиці та долучяться до розповсюдження ідей гендерної рівності.




З метою привернення уваги широких кіл громадськості до жіночої історії, за ініціативи Центру було організовано подорож-дослідження “Невідомі сторінки знаних харків’янок”, яка була присвячена 175-річчю з дня народження видатної просвітительки Х. Д. Алчевської та успішно пройшла 17 квітня.
На базі Центру проходили різноманітні просвітницькі заходи щодо прав людини та гендерної рівності:
- лекторій з прав людини, зорганізовані партнером Центру – Фундацією регіональних ініціатив ,
- засідання клубу випускниць програми Go Women, зорганізовані у партнерстві із Агенцією змін “Перспектива”.
Центр став партнером та взяв участь у проведенні партнерських заходів:
- EdCamp Ukraine;
- панельної дискусії “Гендерна перспектива у врегулюванні конфлікту та постконфліктному відновленні в Україні”;
- Фестивалі дитячих таборів;
- тренінгу для тренерів проекту “ОСББ, енергомодернізація та інші аспекти управління багатоквартирним будинком для власників квартир”.




Центр став партнером проекту “WikiD Ukraine: Жінки. Вікіпедія. Архітектура”, що реалізується Urban Forms Center та Вікімедіа Україна, у партнерстві з громадською ініціативою “Феміністична майстерня” (Львів, Україна).12 травня на базі Центру пройде тренінг з написання статей у Вікіпедію про жінок, які сказали власне слово в архітектурі.
Продовжував активність й Музей жіночої та гендерної історії, експозиції якого загалом відвідали понад 70 осіб.