Підсумки результатів діяльності Центру гендерної культури Березень – 2016 р.

WM_1Для того, аби естафету багатого на події лютого активно та ефективно підхопив березень, ми розробили програму Інформаційно-просвітницької кампанії «8 Березня – Міжнародний день прав жінок – 2016», що стартувала 1 березня та розпочалася прес-конференцією у Харківському кризовому інфоцентрі

otkrytka_8bereznia2016-1-1В рамках кампанії ми влаштували у Центрі гендерної культури нову фотовиставку «Жінки свідчать», яку передали нам у подарунок італійські феміністки, виставку вітальних листівок із 8 Березня,провели низку заходів та взяли участь у різних заходах, що проводили наші партнерки.

105-й річниці Міжнародного дня прав жінок 8 Березня ми присвятили й проект «Жінки в ІТ», який реалізували у партнерстві із Коледжем телекомунікацій. Мета проекту – популяризація сфери ІТ для дівчат та окреслення перспектив розвитку цієї галузі для сучасної молоді.
В рамках кампанії ми розробили та розповсюдили вітальну та інформаційну листівки, в яких розповіли про історію дня 8 Березня та якою вітали зі святом жінок.

Ми брали участь у мітингах на знак солідарності із Надією Савченко.

Впродовж березня продовжувалися зустрічі у Гендеротеці Україніка з Інгою Фреймане, Форум театрі з Вікторією Преображенською.

934126_575581965927102_819748256972735184_nУ Сімейному коворкінзі «Дитяча площАРТка» по «Творчих вівторках» Олени Зіненко регулярно зустрічалися творчі батьки й діти.

Щосуботи Центр гендерної культури приймав «сонячних дітей» та їхніх батьків.

10522750_575581969260435_8723577172576050892_nВ той час, поки мами навчалися та опановували нові знання, маленькі відвідувачі та відвідувачки у дитячій кімнаті Центру читали книжки, малювали та гралися.
Майже кожного дня збільшується кількість зацікавлених та бажаючих дізнатися про наш центр. Вони звертаються до нас з проханням провести робочі зустрічі з метою обговорення можливостей співпраці, індивідуальні та групові екскурсії у Центр гендерної культури та гендерний музей, індивідуальні та групові консультації з питань жіночого лідерства, фінансової грамотності, державної гендерної політики, з різних питань діяльності громадських організацій.

Ми успішно провели:

Ми розробили концепцію подальшого розвитку Центру гендерно культури як інкубатора гендерних проектів й запустили наші нові проекти, що мають на меті розповсюдження ідей гендерно рівності:

Також, ми продовжували додавати матеріали до проекту «Відкритий мікрофон».

Разом із партнерами ми зорганізували та провели:
із Обласною художньою галереєю «Мистецтво Слобожанщини»:

із Гендерним інформаційно-аналітичним центром «Крона»:

  • інноваційний пілотний інформаційно-просвітницький проект «Музей на колесах», завдяки якому про гендер, гендерну тематику та можливості для гендерної просвіти Центру гендерної культури дізналися біля 1000 учнів та учениць загальноосвітніх закладів Чугуївського, Лозівського та Нововодолазького районів Харківської області та м. Харків;
  • Міжшкільну творчу гендерну майстерню;

20160307_154507із ТРЦ «Караван»:

  • арт-проект «Правда про 8 Березня»;

із ГО «Агенція змін «Перспектива»:

  • навчальний семінар для випускниць програми Go Women-2015;

із ГО «Станція Харків»:

  • тренінг «Гендернообумовлене насильство»;

із ГО «ФРІ»:

із Громадським інформаційно-аналітичним Центром для молоді:

  • тренінг з медійної грамотності для НУО

Центр гендерної культури взяв участь в Освітньому форумі-2016, під час якого представив власні можливості, ресурси, передав учасникам та учасницям форуму інформаційну листівку/.

Ми постійно навчаємося: Олена Зіненко взяла участь у першій сесії Академії жіночого лідерства, Тетяна Ісаєва у тренінгу «Інтегрування гендерної рівності в проекти Канадської програми розвитку», Володимир Вечеров у тренінговій програмі за системою BRIDGE «Гендер у виборах та доступ до виборчого процесу» Міжнародної фундації виборчих систем (IFES).

Ми продовжуємо розробляти методичні матеріалу центру. У березні ми підготували список фільмів для проведення гендерних/жіночих/ феміністичних відео клубів та лекторіїв.

Інформаційні ресурси нашого центру набирають потужності: збільшується кількість відвідувань нашого сайту, сторінок у ФБ та Вконтакте:

Підсумком нашої березневої діяльності стала Відкрита дискусія «Гендерна культура в Україні: розвивати не можна ігнорувати», учасниці та учасники якої шукали відповіді на запитання чи потрібна гендерна культура Україні, а також активна підготовка до проведення у квітні креативного інноваційного пілотного проекту «Фестиваль прикладних професій»

Ми запрошуємо до співпраці та взаємодії, для кого ідеї гендерної рівності є близькими та співзвучними, хто мріє про реалізацію власних проектів з гендерної тематики.