Березневий випуск газети «Дитяча площАРТка»

У березні 2019 року Лабораторія креативної журналістики «Дитяча площАРТка» випустила новий весняний випуск Лабораторного щоденника. Щоквартально у креативній формі в газеті аналізуються актуальні теми. У весняному номері більшість статей присвячено розмірковуванням щодо розуміння явища стереотипів у повсякденному житті.

Думки та спогади експерток та експертів дають можливість читацькій аудиторії, серед якої є дорослі і діти, подивитись на проблему з різних кутів. Наприклад, майже кожна сім’я має традиції, які поважають члени родини, але чи не стає це нав’язуванням для дітей? Або спогади дитинства про школу. Часто людина згадуватиме все життя моменти відповідальності та хвилювання перед екзаменами та здачею тестів на визначення інтелектуальної зрілості, а якщо цей іспит провалено? Згубний вплив на самооцінку може формувати зміну мотивації до навчання, а про те, що тести є не завжди стандартизованими і в кожної дитини притаманний власний тип мислення, інколи дорослі не беруть до уваги. Батьки ж у полоні стереотипів, беручи до уваги «психолог же сказала», занадто хвилюються та інколи діють всупереч поступовому психічному розвитку дитячого мозку – інтенсиви з логіки, математики тощо. Наслідками стають перенавантаження та хронічна втома – не дуже гарні супутниками навчання.

Корисними в номері є статті про інтерв’ю з учасницями та учасниками зимових театральних вистав, органічно пов’язаних з темою випуску. Родинне насильство та міркування про можливості переживання досвіду власних помилок, подані через програвання на сцені, не залишають байдужими глядачів та акторів, особливо коли на сцену виходять підлітки. В перенасичений інформацією час можливо не всі глядачі мали можливість долучитися до незвичайних вистав, тому вже традиційно в номері стисло проаналізовано та подано календар майбутніх весняних заходів, який стане помічником-підказкою для дітей та дорослих.

Березневий випуск газети «Дитяча площАРТка»

Творча подача та живий стиль щоденника з авторськими «родзинками» та своєрідним дитячим баченням є відмінною особливістю Лабораторного щоденника для дітей та дорослих «Дитяча площАРТка».

Для бажаючих ознайомитись з роздрукованою версією газети є можливість отримати екземпляр у Центрі гендерної культури. Електронна версія примірнику за посиланням: «Дитяча площАРТка». Бажаючі можуть долучитися до створення наступного збірника та стати учасниками та учасницями навчальних зустрічей у студії креативної журналістики. Детальну інформацію можна отримати за телефоном 050 910 06 61 (Інна).