
Лабораторний щоденник є друкованим та онлайн-виданням медіаплатформи «Дитяча площARTка» та виходить з 2016 року як газета-блог, в якому діти і дорослі можуть розмістити свої публікації з важливої тематики. Редакторкою є Олена Зіненко, медіадослідниця, викладачка, експертка, тренерка з медіаосвіти, прав людини та гендерної рівності.
Протягом декількох років авторами лабораторного щоденника стають діти, школяр(к)и, що беруть участь у заняттях з «Креативної журналістики», учасники та учасниці сімейного коворкінгу, слухач(к)и «Школи медіаволонтерів», що проводяться експертками медіаплатформи «Дитяча площARTка» Оленою Зіненко, Катериною Кравцовою, Інною Авраменко, Ольгою Блудовою та Кариною Смирновою.
Метою видання є поширення цінностей гендерної рівності, культури, науки, екології. Кожен номер присвячено певній тематиці, надається огляд подієвих новин, а також розклад корисного і розумного дозвілля, актуальний на час виходу числа щоденника. На сторінках газети можна знайти інтервʼю із експерт(к)ами, роздуми, оповіді, спогади. З нами ділилися своїми життєвими історіями діти з «сірої» зони, жінки з числа внутрішньо переміщених осіб, ми відкривали лайфхаки долання шкідливих стереотипів разом із психологами та психологінями, активіст(к)ами, радницямми міністрів, поліцейськими, юрист(к)ами, правозахисниками та правозахисницями, екологами та екологінями, режисер(к)ами, культурними діяч(к)ами та ін.
Видання стало можливим завдяки підтримці проєкту «Центр гендерної культури як платформа для розширення прав і можливостей жінок та молоді», що реалізується за підтримки Європейського Союзу.
Нижче надано посилання на архів номерів, опублікованих у групі медіаплатформи «Дитяча площARTка» і клікнувши на будь-яке під зображенням першої полоси кожного числа, можна зануритися в обговорення тем та проблем, дізнатися про події, які були актуальними у 2016, 2017, 2018, 2019 та у 2020 роках.
2020 Дитяча площARTка № 15 Весна: право на розмаїття мрій. Святкові стереотипи та креативні традиції. 2019 Дитяча площARTка № 14 Людина в центрі уваги? Домашнє завдання на новий рік 2019 Дитяча площARTка № 13 Старт навчального сезону: шкільні стереотипи та гендерні питання 2019 Дитяча площARTка № 12 Право дитини на літо. Чому важливо нічого не робити? Чому не так страшні соцмережі? Іще багато відповідей на чому? 2019 Дитяча площARTка № 11 Стереотипи: зручний алгоритм або погана звичка? Зустрічаємо за зовнішністю. Проводжаємо за поведінкою 2018 Дитяча площARTка № 10 Зимова гарячка: діти, котики, подарунки. (Номер було презентовано і відзначено на Форумі громадьских медіа (Community media forum), Київ, 2018 рік). 2018 Дитяча площARTка № 9 Літні спогади та осінні питання 2018 Дитяча площARTка № 8 Творчість як засіб комунікації. Що знають діти? Чого не знають дорослі. Яскраві відповіді на звичні запитання. 2018 Дитяча площARTка № 7 Квест в пошуках культурного коду дитини: неможливі очікування або неочікувані можливості. 2017 Дитяча площARTка № 6 Новорічні виклики: свята, реформи, традиції 2017 Дитяча площARTка № 5 «Я маю крила». Спогади про літо та плани на майбутнє. Разом урбан парк: як створити місто зручним та доступним 2017 Дитяча площARTка № 4 Дитячі мрії та реальна дійсність. Право на творчість. Право мати значення 2017 Дитяча площARTка № 3 Культура рівності: з чого починається свобода? 2016 Дитяча площARTка № 2 Мрії та фантастика. З чого починається майбутнє? 2016 Дитяча площARTка № 1 Навчання без барʼєрів — долаємо стереотипи