«Весна: право на розмаїття мрій. Святкові стереотипи та креативні традиції»

Дитяча площАртка

Черговий, п’ятнадцятий,  випуск лабораторного щоденника від студії креативної журналістики «Дитяча площАртка» має назву «Весна: право на розмаїття мрій. Святкові стереотипи та креативні традиції». Як завжди у числі висвітлюються актуальні теми для дітей та молоді. На першій полосі до уваги читачок та читачів роздуми редакторки випуску Олени Зіненко щодо участі жіноцтва у Марші жіночої солідарності, який пройшов 8 Березня у Харкові та інших великих містах України.

Героїня статті підприємниця, учасниця різних програм Центру гендерної культури Валентина Денисенко після переїзду з зони АТО в 2014 році розпочала нове  життя у Харкові. Незвичайний бізнес з вирощування та продажу мікрозелені став виходом з фінансової та психологічної кризи героїні. Поза цим вона демонструє успішний приклад роботи у сфері соціально відповідального бізнесу. Валентина разом з сестрою Тетяною Черніковою беруть участь у соціальному проєкті «Паростки майбутнього», в якому навчають «сонячних дітей» набувати навички з вирощування рослин.

Авторство наступного блоку випуску належить учасницям та учасникам Студії креативної журналістики. Діти та студентство досліджують професійні уподобання маленьких дітей, розбираються із темою дискримінації та впливом емоцій на психологічне самопочуття. Саме тому, що висновки та розмірковування відображають бачення означених тем юнацтвом, вони цікаві та корисні для дитячої та підліткової аудиторії.

У зв’язку з тим, що лабораторний щоденник верстався тоді, коли епідситуація з коронавірусом в Україні ще була достатньо спокійною, редакторська група на чотирьох полосах представила корисну інформацію про заплановані весняні  події для дітей у Харкові. На жаль,  карантин змінив плани дітлахів, які з нетерпінням чекатимуть літа, дозвіллєві заходи якого зазвичай є теж різноманітними.

Наприкінці випуску читачі та читачки можуть познайомитися з розповіддю про  березневу виставку «Кот, кіт, cat», яку спільними зусиллями провели у галереї «Маестро» ХНАТОБу ім. М. В. Лисенка керівниці та керівник художніх студій Наталія Войценя, Ніно Махова, Олександр Смородин та Єкатерина Кравцова.

Детальніше  випуск Лабораторного щоденнику для дітей та дорослих № 15, 14.03.2020 https://www.facebook.com/groups/1588590154769679/permalink/2230955273866494/.

Проєкт ЄС «Центр гендерної культури як платформа для розширення прав та можливостей жінок і молоді».