
1 грудня 2017 р. за підтримки ЄС стартував проект «Центр гендерної культури як платформа для розширення прав і можливостей жінок та молоді»
Проект сприятиме створенню в Харкові доступного простору рівних можливостей. Місця, де кожна людина, незалежно від віку, статі, професії, соціального становища зможе отримати базові знання про принципи реалізації політики гендерної рівності в Україні та в світі.
І хоча для матеріального облаштування території ще потрібен час та чимало ресурсів, команда Центру гендерної культури вже приступила до реалізації активної частини проекту.
Музей жіночої та гендерної історії чекає на переїзд, але продовжує роботу та презентує власні ресурси під час різноманітних заходів. В цьому році Музей відвідали вже більш ніж 300 осіб.
Плідно працює Майстерня гендерночутливого вчительства. За півроку роботи Майстерні шість шкіл Харкова та тринадцять шкіл області взяли участь у серії тренінгів для освітян.
Успішно проведено Моніторинг сексистської реклами. До моніторингу долучилися понад сотні активісток та активістів з різних міст України. В результаті чого 60 скарг було підготовлено і передано до Індустріального гендерного комітету з реклами та Держспоживстандарту. Більше деталей з моніторингу тут.
Впродовж навчального року зі школярством працювала творча команда Дитячої площАРТки, формуючи у дітей та дорослих культуру гендерної рівності через проведення креативних заходів. Яскравими подіями для тисячі учасників та учасниць стали Фестиваль «Дитяча площАРТка», заняття у Лабораторії креативної журналістики, чисельні флешмоби та творчі зустрічі.
Впродовж березня вся команда проекту брала участь в просвітницькій ініціативі Центру гендерної культури Місяць жіночої історії. Майже щодня проводилися різноманітні культурні, наукові та творчі заходи, з метою проявити невидимі та невідомі сторінки жіночої історії та вшанувати українських жінок.
Разом з партнерами були реалізовані такі ініціативи:
- Тренінг «Інструменти підвищення гендерної чутливості в суспільстві та розвиток лідерських якостей жінок»;
- Бізнес-зустріч Go Womеn 2.0: місце синергії;
- Музей на колесах;
- Фотосалон Олімпії де Гуж;
Для представниць і представників соціальної сфери, державного управління, виконавчих органів втретє пройшло навчання у Гендерний відкритий університет , що є партнерським проектом Комунального закладу “Харківська гуманітарно-пeдагогічна акадeмія” та Центру гендерної культури. У липні його заняття на запрошення колег з Одеси відбулися в Одеському національному університеті ім. І. І. Мєчнікова http://www.genderculturecentre.org/kharkivskiy-genderniy-vidkritiy-uni/
До роботи Центру гендерної культури часто долучаються колеги, експерти та експерти з різних сфер суспільства. Саме так народжуються нові цікаві ініціативи. Дякуємо Юлію Ярмолeнко, фахівчиню з питань сeксуального виховання дітeй і підлітків за цикл лекцій для вчительства та батьків «Сексуалізована поведінка в школі: чим ми можемо допомогти дітям, аби вони не стали жертвами насильства», Наталію Нечепуренко за участь у організації флешмобу «Слобідський орнамент», молодь громадської організації «ЛІНК», за активну участь у підтримці моніторингу сексиської реклами та дослідженні міського простору. Дякуємо за постійну участь у організації та проведенні просвітницьких заходів харківських членів Всеукраїнської мережі осередків гендерної освіти ВНЗ та окремо кафедру соціальної роботи та соціальної педагогіки Комунального закладу “Харківська гуманітарно-пeдагогічна акадeмія”.
Тож, проект Центр гендерної культури це – не лише гендерна просвіта. І значно більше ніж приміщення, в якому вже незабаром розміститься перший та єдиний в Україні Музей жіночої та гендерної історії. Це – ідея, що об’єднує тисячі активісток та активистів. Ідея рівності, справедливості та взаємоповаги.
Принципи гендерної рівності підтримує все більше прогресивних українців та українок. Вони представляють науку, освіту, інженерну та комп’ютерну індустрію, економіку, бізнес та підприємництво, громадський сектор та засоби масової інформації – майже усі сфери українського суспільства. Гасло Центру гендерної культури «РІВНІ МОЖЛИВОСТІ – ГІДНЕ МАЙБУТНЄ», і чим більше людей об’єднається у спільній дії, тим скоріше це майбутнє стане реальністю.