Фестиваль рівних можливостей «Дитяча площАРТка» стартував у Харкові

11-18 квітня 2018 року в межах проекту «Центр гендерної культури як платформа для розширення прав і можливостей жінок та молоді», що реалізується за підтримки Європейського Союзу, в Харкові проходитиме фестиваль творчої взаємодії та культурного просвітництва «Дитяча площАРТка#4».

Фестиваль «Дитяча площАРТка#4»  —  запрошення до діалогу про важливе:

  • про світ, в якому дитина не дискримінована за ознакою статі або з будь-яких інших причин;
  • про повагу до особистості без нав’язування стереотипних ролей та значень того, що має робити хлопчик або дівчинка, чоловік або жінка, про пізнання світу як простору рівних можливостей та відкритого спілкування, в якому людина може вільно обирати свій особистий та професійний шлях, про гендерну рівність як основу ефективної взаємодії в суспільстві.

Мета фестивалю «Дитяча площАРТка» — створення нових креативних просторів для творчої взаємодії без дискримінації через активізацію співпраці культурних активістів, працівників освіти та культури, дітей та молоді.

На прес-конференції, що проходила в прес-центрі «Накипіло», про творчі експерименти і культурні заходи фестивалю розповідали: Олена Зіненко, кураторка фестивалю та експертка з креативних стратегій Центру гендерної культури, Марина Конєва, мистецтвознавиця та вільна кураторка, Оксана Бугайченко, заввідділу інноваційних культурних проектів та міжнародного співробітництва ООМЦКМ (Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва), Яна Зеленська, художня керівниця Школи магії театру та Платформи театральних ініціатив.

«На фестивалі ми представимо як нові практики творчого спілкування, так і вже перевірені під час роботи медіалабораторії «Креативна журналістика», – поділилася Олена Зіненко.  Основна виставка лабораторії неакадемічної творчості проходитиме в просторі Школи магії театру, де вже сконструйована спеціальна інсталляція для презентації творів дітей. В рамках виставки плануєтся відкриття експозиції гендерного музею із тематичними експонатами, присвяченими подоланню стереотипних уявлень про звичні ролі в сімʼї та суспільстві»

В програмі фесстивалю більше 15 заходів для дітей та дорослих, спеціальні події, презентації та обговорення питань щодо поширення ідей гендерної рівності та прав людини, серед яких виставка Лабораторії неакадемічної творчості «Дитячі мрії — мистецтво майбутнього», квест для школярів та журналістів, марафон з ігри “Крізь скляну стелю”, “ЧитаЧАС” з лідерами думок та успішними людьми, а також художні майстер-класи. В стартовій експозиції виставки будуть представлені роботи дітей учасниць та учасників сімейного коворкінгу Центру гендерної культури та проведено презентацію стенду «Гендерна рівність очима дітей» від Музею жіночої і гендерної історії. Щодня виставка наповнюватиметься новими експонатами, що створюватимуться в процесі майстер-класів.

Локації: Платформа театральних ініціатив, Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва, Муніципальна галерея, скелелазний центр «Муравей», хаб соціальної активності «Студія 42» та інші.

Фестиваль відбудеться за підтримки Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту та Департаменту освіти Харківської міської ради.

 

 

Прес-конференція

 

Справжня варта (фото):

http://varta.kharkov.ua/news/art/1198854