«Фестиваль рівності» вперше відбувся в Дніпрі

16 липня у Дніпрі вперше відбувся «Фестиваль рівності». Під час фестивалю відбудуться дискусії та воркшопи, покликані під іншим кутом поглянути на проблеми дискримінованих груп: вимушено переміщених осіб, жінок-учасниць АТО, людей з обмеженою мобільністю, людей, що потерпають від домашнього насильства, представників ЛГБТ, представників національних меншин та інших.

«Для мене девіз цього фестивалю — кожен за кожного. Тому що солідарність між різними групами, які потерпають від дискримінації, дуже важлива, навіть якщо на перший погляд вони потерпають від різних речей», — говорить під час відкриття одна з організаторок фестивалю Вікторія Наріжна.

Візуальну частину «Фестивалю рівності» представляють постери, що розповідають права людини та закликають позбутися стереотипів, кілька фотопроектів присвячені проблемі інвалідності, також відвідувачі можуть подивитися експозицію харківського Музею жіночої та гендерної історії. Програма передбачає низку кінопоказів — це художні та документальні фільми про проблеми дискримінованих меншин.

Попри те, що жодних погроз організаторам фестивалю не надходило, рівень охорони був підвищеним: на вході чергувала поліція, а перед самою залою проведення фестивалю охоронці перевіряли у відвідувачів наявність небезпечних речей.

Організатори сподіваються, що «Фестиваль рівності в Дніпрі» стане щорічною подією.

***
Цей матеріал було підготовлено в рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки міжнародного медіа-проекту MyMedia.