У Харкові презентували гендерний проект для молоді, жінок та вчителів

Презентація проекту «Центр гендерної культури як платформа для розширення прав і можливостей жінок і молоді» відбулася сьогодні, 29 січня на базі Харківської академії неперервної освіти.

У заході взяли участь заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров’я та захисту населення Світлана Горбунова-Рубан, директор Музею жіночої та гендерної історії й організатор проекту Тетяна Ісаєва, а також представники ОБСЄ та педагоги з 34 шкіл Харкова і області.

За словами Тетяни Ісаєвої, головна мета проекту – розвиток Центру гендерної культури, який стане інноваційним майданчиком для інтерактивної гендерної просвіти та інформування жінок і молоді. На його базі планується створити низку структурних підрозділів, зокрема, тренінговий центр, дитячий майданчик, центри підтримки бізнесу тощо.

«Центром цього проекту стане оновлений Музей гендерної історії – це буде сучасний інтерактивний музей з технічними засобами. Ми припускаємо, що Центр гендерної культури буде виконувати не тільки просвітницьку функцію, а й стане туристичним центром і візитною карткою нашого міста, як, наприклад, музей історії польських євреїв «Полін» в Варшаві», – зазначила Тетяна Ісаєва.

Одним з напрямків роботи центру стане «Майстерня гендерно чутливого вчительства», для презентації якої сьогодні і запросили педагогів. Так, у рамках цього проекту буде відібрано 25 харківських шкіл, які стануть експериментальним майданчиком для поглибленого вивчення теми гендерної культури. Кращі з шкіл зможуть отримати грант від ЄС у розмірі 1-5 тис. євро на технічне оснащення навчального процесу. Також для 500 вчителів проведуть тематичні тренінги, дискусії та семінари, а 15 педагогів відправляться вивчати досвід гендерної культури в Фінляндію.

Зазначимо, що проект «Центр гендерної культури» реалізується за фінансової підтримки ЄС та за сприяння Харківської міської ради.

«Завдання міської ради – створити відповідні умови в Харкові, в яких змогли б однаково розвиватися і чоловіки, і жінки з точки зору виконання соціальних ролей у суспільстві – це, перш за все, створення сім’ї і сімейних відносин, виховання дітей. Якщо ми навчимося правильно формувати і поєднувати ці соціальні ролі і бути прикладом для молодого покоління – у нашого суспільства буде велике майбутнє», – зазначила Світлана Горбунова-Рубан.

Також для учасників зустрічі була презентована Міська комплексна програма реалізації гендерної та сімейної політики в Харкові на 2018-2021 роки, що включає сім основних розділів, зокрема, – формування гендерної рівності, протидія гендерно зумовленому домашньому насильству і протидії торгівлі людьми, підтримка інститутів сім’ї, соціальна робота з сім’ями, які потрапили в складну життєву ситуацію тощо.