У Харкові розробляють першу в Україні комп’ютерну гендерну гру

Грунтом для неї стануть експонати гендерного музею міста. На першому етапі науковці, активісти та програмісти вирішують, якими будуть герої гри та її сценарій. Подробиці створення – далі в сюжеті.

Саме ця картинка стане візитівкою майбутньої комп’ютерної гри. На ній Наталя Кабринська – галицька письменниця, одна із перших феміністок, яку осучаснили джинсами та смартфоном. Гра про гендерну рівність буде спільним проектом України і Іспанії.

Тетяна Ісаєва, керівниця Центру гендерної культури та Гендерного музею:

Ігри комп’ютерні – це дуже потужний сьогодні ресурс залучення і передання, наприклад – знань якихось. Можна грати в гру і просто грати, а можно через гру якісь цінності передавати. І саме наша гра буде спрямована на передачу цінностей гендерної рівності, прав людини.

Українські активісти, які працюють над створенням гри, кажуть – проблема гендерної рівності наразі у країні актуальна, але швидко вирішити її не вдасться.

Михайло, учасник воркшопу:

Остается дискриминация по зарплатам, например. Ну и, плюс, такие стереотипы у людей, что есть такие сферы деятельности, где женщине нечего делать. Ну, думаю, что в Украине еще эта тема актуальна будет лет 10 – минимум.

Центром гри буде харківській гендерний музей. У планах програмістів зробити його головним місцем дії. А поки жінки фантазують над тим, якою ж гра буде.

Вікторія Преображенська, членкиня Центру гендерної культури:

Ну, на мой взгляд игра должна быть такая, которая была бы восстребована. Если мы сделаем тесты – но насколько вероятно, что люди захотят эти тесты проходить. Ну, скажем честно – я бы не стала. Если это будет какая-то ходилка-бродилка, может быть, действительно, с элементами стратегии – это интересней. Но так как она все-таки будет базироваться на экспонатах, которые есть в музее гендерной женской истории – о я думаю, что это может быть какой-то квест.

Гра про гендерні права буде створена в Україні вперше. Свої напрацювання харків’яни передадуть іспанцям. І вже іноземці видадуть кінцевий результат. Планується, що гру можна буде завантажити і на комп’ютер, і на інші гаджети. Розвага буде англо- та україномовна.

 

 

Джерело: http://www.visti.tv/new.aspx?newsid=43806