Харківський Гендерний відкритий університет в Одесі

У 2017 р.  у Харкові народився інноваційний партнерський проект «Гендерний відкритий університет: гендерна грамотність та культура працівників соціальної сфери», що був реалізований Харківською гуманітарно-педагогічною академією та Центром гендерної культури за підтримки Єдиної соціальної мережі м. Харкова.

За період 2017 – 2018 рр. було проведено три навчальні сесії, в яких взяли участь понад 70 представників та представниць вишів, соціальних служб, громадських організацій м. Харкова, державної пенітенціарної служби України у Харківській області.

У 2018 р. Харківський Гендерний відкритий університет завітав до  Одеського національного університету ім. І. І. Мечнікова.

З 18 до 24 червня в університеті відбулася навчальна сесія  за програмою «Гендерночутливий підхід у роботі із вразливими верствами населення у соціально-правовій та освітній сферах», розробленою та апробованою тренерською командою проекту – викладачками Харківської гуманітарно-педагогічної академії та тренерками Центру гендерної культури.

Протягом шести днів учасники та учасниці, серед яких представники та представниці викладацького складу університету, соціальних служб міста   опановували теоретичні знання та набували практичних навичок з гендерної тематики.

У програмі навчання різноманітні індивідуальні та групові вправи, самостійна робота, знайомство із кращими зарубіжними практиками, зокрема досвідом Швеції у впровадженні державної гендерної політики. Окремою темою стало вивчення досвіду практичної інформаційно-просвітницької діяльності Центру гендерної культури та Музею жіночої та гендерної історії, в т. ч. авторських розробок ЦГК – інтерактивних вправ та гри «Скрізь скляну стелю».

На закінчення навчального курсу було організовано зустріч з жінками та чоловіками, які руйнують стереотипи, що існують у суспільстві по відношенню до багатодітних матерів та ЛГБТ. Серед них – Ніколаєнко Алена – мама 8 дітей, підприємиця, переможниця всесвітніх конкурсів щодо бізнеспланування, очільніця Всеукраїнської організації багатодітних сімей, учасниця руху «Жінки за мир».

Людмила Тихончук – чемпіонка України з бодібілдінгу 2008 р., мати трьох дітей. Влад Острейко – голова руху ЛГБТ в Одесі. Вони поділилися власними історіями, досвідом, думками щодо соціальних ролей у сучасному суспільстві,

На закінчення заходу учасники та учасниці Гендерного відкритого університету  пройшли тестування щодо отриманих знань, отримали сертифікати та поділилися власними враженнями від навчального курсу: «З’явилося багато запитань», «Дякуємо за досвід. Ви робите те, що можете робити. Ви є в моєму житті»,  «Сподіваємося на подальшу співпрацю».

Керівництво факультету високо оцінило навчальну програму й висловило сподівання, що співробітництво із проектом «Гендерний відкритий університет» продовжуватиметься,  а харківський досвід буде висвітлено у методичних матеріалах факультету.