Сьомий випуск Гендерного відкритого університету

Сьомий випуск Гендерного відкритого університету

Гендерний відкритий університет – інноваційний просвітницький проєкт, що реалізується Центром гендерної культури у партнерстві із Харківською гуманітарно-педагогічною академією. В листопаді-грудні 2019 року вже всьоме проводилося навчання на курсі за загальною назвою «Гендерна культура і грамотність: твій крок у майбутнє». Особливістю курсу стало те, що зміст навчання був спрямований не на певну ключову аудиторію, а на всіх бажаючих отримати/поповнити свої знання в гендерній проблематиці, підвищити рівень власної гендерної компетентності.

З 43 осіб, які зареєструвалися на навчання, було відібрано 26. Успішно пройшли тестування та отримали сертифікати 23. Це результат плідної та організованої роботи як викладацького складу, так і слухачів та слухачок курсу. Організованість, відповідальність, дисциплінованість, відкритість – ці риси характеризують абсолютно всіх, хто були дотичними до роботи Гендерного відкритого університету.

Викладачки готувалися довго, ретельно і натхненно. І хоча всі мають великий педагогічний досвід, більшість є гендерними експертками, все одно були побоювання щодо того, щоб матеріал був не тільки цікавим, але і корисним. Всі заняття проходили у формі тренінгу: з мінімальною кількістю теоретичного матеріалу, з акцентом на максимальне проведення практичних вправ. Кожне заняття своєрідне, з обов’язковою презентацією, використанням аудіо- та відео матеріалів. Запропоновані різноманітні методи і прийоми роботи сприяли згуртованості групи, дали можливість всім висловлювати власну точку зору, проявляти свої здібності і таланти, ділитися власним життєвим досвідом. Серед родзинок: інтерактивна екскурсія до Музею жіночої та гендерної історії, квест, вікторина на ресурсі Kahoot.it, гра «Крізь скляну стелю», знайомство із шведським досвідом «з перших рук» тощо.

Плідно пролетіли шість навчальних днів. Учасники та учасниці відмітили чітку організацію, високий професійний рівень тренерок, форми надання матеріалу, конкретність і доступність інформації, практичну спрямованість занять. Зі слів деяких учасниць, вони не тільки з бажанням їхали на заняття, але й стали використовувати отримані знання та навички в професійній діяльності та особистому житті. «Я жалкую, що моя мама не була зі мною на заняттях. Може тоді б покращилось її життя, заодно і моє», – сказала одна з учасниць. Загальний висновок: обговорення запропонованих тем є вимогою часу; зрозуміти і усвідомити необхідність досягнення гендерної рівності важливо для кожної людини, яка хоче жити в суспільстві, де панує справедливість, повага до інших, відповідальність за свої дії, мир і добробут. Спочивати на лаврах нема коли. Вже вибудовуються нові плани. Буде удосконалена програма, що буде поглиблена за рахунок актуальних для сьогодення тем. В планах тематичні, поглиблені курси і багато чого ще. Отже, Центр гендерної культури вже готує освітній простір для роботи наступного набору на навчання у Гендерному відкритому університеті.