«Креативна журналістика» — лабораторія медіаосвіти для школярства

Ініціатива «Дитяча площАРТка» працює як підрозділ Центру гендерної культури із дітьми та дітоводами: школярами та школярками молодшого та середнього шкільного віку, батьками, вчителями, керівниками програм неформальної освтіи та позашкільного дозвілля. Основною діяльністю підрозділу є розробка тематичних програм, просвітницьких занять та культурних заходів для широкої аудиторії. Однією з численних програм проекту є лабораторія медіаосвіти для школярства «Креативна журналістика».

Програма тематичних занять та культурних заходів з медіаосвіти для школярів та школярок, мета якої — поширення знань про права дитини, гендерну рівність, протидію насильству за допомогою культурних практик.

«Креативна журналістика» — лабораторія медіаосвіти для школярства«Креативна журналістика» — лабораторія медіаосвіти для школярства«Креативна журналістика» — лабораторія медіаосвіти для школярства

Структура кожного заняття розробляється таким чином, щоб створити умови для отримання позитивного досвіду з висловлювання власної думки та налагодження діалогу з іншими, випрацювати навички роботи з інформацією, навчити орієнтуватись в широкому колі фактів та вигадок, розвивати навички критичного мислення, навчити виробляти творчий продукт та презентувати його на публіці.

Формат занять — лабораторна робота, в результаті якої діти вчаться працювати з інформацією, орієнтуватися в колі  медіаподій, критично підходити до аналізу медіаповідомлень, розбиратися в джерелах інформації, розуміти критерії суспільної взаємодії та ефективного спілкування без стереотипів та дискримінації.

В результаті занять учасники створюють матеріали, які публікуються в лабораторному щоденнику «Дитяча площАРТка» та на ресурсах партнерів програми.