Новий навчальний рік у Гендерному відкритому університеті

З 9 по 21 жовтня на базі   Харківської гуманітарно-педагогічної академії згідно навчальної програми «Гендерночутливий підхід у роботі з вразливими верствами населення у соціально-правовій сфері», проходили заняття другого набору  Гендерного відкритого університету.

Слухачі та слухачки курсу в інтерактивних формах на власному досвіді засвоювали основи гендерної грамотності та культури, опановували теоретичні та практичні питання, обговорювали шляхи запровадження гендерночутливого підходу у роботу з населенням, знайомилися з новими формами професійної взаємодії у системі «працівник соціальної сфери – клієнт – територіальна громада».

У ході навчальних занять відбулась апробація просвітницької гри «Крізь скляну стелю», що була створена командою Центру гендерної культури. Гра «Крізь скляну стелю» – це 48 різноманітних запитань щодо історії просування ідей гендерної рівності у суспільстві та боротьби жінок за свої права. За оцінкою всіх, хто брав участь у грі, ці гра дійсно дає усвідомити, що процес просування ідей гендерної рівності просувається дуже повільно.

Новацією другого набору було включення у програму навчання пілотного авторського курсу Юлії Ярмолено, присвяченого гомосексуальності.

Курс було закінчено здачею екзамену та врученням сертифікатів про проходження навчання.

Про проект «Гендерний відкритий університет гендерна грамотність та культура працівників соціальної сфери»

Гендерний відкритий університет (ГВУ) – інноваційний пілотний  проект, що реалізується за ініціативи Центру гендерної культури та Харківської гуманітарно-педагогічної академії у партнерстві із Північно-Східним міжрегіональним управлінням з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції.

Мета проекту – створення на базі Харківської гуманітарно-педагогічної академії інноваційної структури, орієнтованої на гендерну просвіту фахівців з соціального і соціально-правового захисту й надання соціальних послуг, зокрема: працівників територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг), державних та не державних соціальних служб; офіцерів служби пробації, волонтерів пробації; працівників соціально-психологічної служби ЗОШ та ВНЗ, викладачів вищої школи, які опікуються підготовкою майбутніх соціальних працівників.

У березні 2017 р. проект став одним з переможців міського конкурсу соціальних проектів громадських організацій та благодійних фондів на 2017 р. за підтримки Єдиної соціальної мережі.

У рамках реалізації  першого та другого етапів проекту було:

  • проведено презентацію проекту «Гендерний відкритий університет: гендерна грамостність та культура працівників соціальної сфери»;
  • розроблено програму тренінгів для ведучих занять у Гендерному відкритому університеті;
  • проведено 8 тренінгів для модераторів/ведучих з числа викладачів академії;
  • розроблено, затверджено ректором Харківської гуманітарно-педагогічної академії та погоджено зі сторонами-партнерами програму «Гендерночутливий підхід у роботі з вразливими верствами населення у соціально-правовій сфері»;
  • проведені заняття у Гендерному відкритому університеті за чотирма модулями програми та екзамен;
  • розроблено та видано навчально-методичний посібник «Гендерна культура працівників соціальної сфери»:
  • проаналізовано результати здійсненої діяльності та проведено підготовку до організації занять у Гендерному відкритому університету (другий набір).